Zastosowanie kryptowalut w życiu codziennym

Pomimo posiadania wielu sceptycznie nastawionych osób, kryptowaluty zyskują coraz większą popularność w życiu codziennym nie tylko na świecie, ale również w Polsce. Znacznie większa dostępność, wzrost możliwości zakupów, oraz regularne zwroty z inwestycji tylko napędzają popularność bitcoinów w naszym kraju.

Wymiana na gotówkę

Bardzo częstym argumentów przeciwników bitcoina w Polsce był brak szybkiej i swobodnej możliwości wymiany tej waluty na walutę tradycyjną, taką jak złotówka, euro, czy też dolar amerykański. Użytkownicy bardzo dążyli do powstania urządzenia, które mogłoby pozwolić na zainkasowanie gotówki bez konieczności długiego czekania na przetworzenie transakcji w kantorze internetowym. Czymś takim z pewnością jest bankomat kryptowalut, inaczej zwany bitomatem. Takich bankomatów w Polsce jest coraz więcej, można je znaleźć w większości miast wojewódzkich. Bitomaty usytuowane są zazwyczaj w miejscach najczęściej odwiedzanych, takich jak galerie handlowe, czy też dworce kolejowe.

Popularyzacja kryptowalut

Bardzo trudno o popularyzację takiego instrumentu finansowego, który nie ma absolutnie żadnego związku z rządami narodowymi. Ciągły rozwój technologiczny nie tylko pozwolił na powstanie kryptowalut, ale przede wszystkim dał dostęp do Internetu, gdzie znacznie łatwiej wybrać informacje, które nas interesują. Zarówno media wolnościowe, jak i wszystkie social media, na czele z Facebookiem, Twitterem i Instagramem mogą być odpowiednio skonfigurowane i być idealnym źródłem informacji na tematy związane z kryptowalutami.

Gdzie bitcoin może zostać wykorzystany?

Coraz więcej miejsc oferuje możliwości zapłacenia kryptowalutami. Rzecz jasna, z powodu emisji w gotówce, wszystkie transakcje opierają się na sklepach internetowych. Niektóre firmy bukmacherskie w krajach Europy Zachodniej i w Stanach Zjednoczonych również udostępniają klientom opcję płacenia kryptowalutami. W Hiszpanii na początku roku odbył się pierwszy transfer piłkarski, przeprowadzony poprzez transakcję bitcoinem.