Zarabianie na giełdzie? To możliwe, ale...

Zarabianie na giełdzie? To możliwe, ale...

Jeżeli nigdy wcześniej nie miałeś do czynienia z inwestowaniem w spółki na giełdzie, masz przed sobą dużo nauki. Nieostrożne podeście do sprawy i korzystanie z niesprawdzonych pośredników może przynieść Ci wyłącznie straty. I przeciwnie: rozsądnie zainwestowane pieniądze dadzą przyniosą Ci zarobek. Sprawdź, o czym warto wiedzieć!

Inwestowanie na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych

Pół żartem, pół serio można powiedzieć, że jedyną stałą rzeczą na giełdzie jest pewność, że będą następować zmiany. Mało tego, z każdym rokiem te zmiany mogą być coraz szybsze. Warto znaleźć giełdę, której działanie się rozumie – lub pośrednika, który zna się na właśnie tej giełdzie. Polacy chętnie inwestują na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Jeżeli przed Tobą pierwsza inwestycja, zacznij właśnie od tej. W toku inwestowania zapiszesz się np. na akcje PGNiG albo akcje JSW.

Jak zarobić na giełdzie?

Gdyby na to pytanie istniała prosta i jednoznaczna odpowiedź, zapewne giełda już dawno przestałaby istnieć. By obracać akcjami na GPW, trzeba zyskać wyczucie czasu i we właściwym czasie sprzedawać kupione wcześniej akcje. I nie poprzestawać! Zarobione pieniądze inwestuje się w kolejne akcje, by pomnażać majątek.

Początki na giełdzie mogą być trudne. Zanim wypracujesz swoją strategię, popełnisz błędy. Warto rozejrzeć się za wsparciem. Przykładowo firma GPW ATAK wyjaśnia nowicjuszom, jak prowadzić pozycje, kiedy kupować i sprzedawać, jak zachowywać się w obliczu trudnych sytuacji.

Pomoc w inwestowaniu dla początkujących

Jak wspomnieliśmy, nie musisz zaczynać inwestowania na giełdzie zupełnie sam. Zwróć się do firmy, która wprowadzi Cię w podstawowe kwestie. Wyposaży Cię w odpowiednie narzędzia i wyjaśni, jak oceniać ryzyko inwestycji. Nauczy Cię też, jak śledzić kurs akcji. Dostarczą Cię analizy finansowe, na których będziesz mógł oprzeć pierwsze lub najważniejsze inwestycje.