Zaplanuj wakacyjną przygodę!

Zaplanuj wakacyjną przygodę!

Mimo że wciąż mamy zimę, warto zaplanować wakacyjny wyjazd już dziś. Kto nie lubi marzyć o podróżach i układać w głowie planu całego wyjazdu? W dzisiejszym artykule przedstawimy pomysł na krótki, wakacyjny wyjazd.

Duma Dolnego Śląska

Bez wątpienia jednym z piękniejszych miast w Polsce jest stolica Dolnego Śląska, zwana „Wenecją Północy”. Przewodnik miejski po Wrocławiu zagwarantuje nam zobaczenie najlepszy i najciekawszych miejsc. Na liście atrakcji nie zabranie Starówki, Katedry Wrocławskiej oraz Uniwersytetu. Do wyboru mamy różne warianty zwiedzania miasta, więc  każdy znajdzie coś dla siebie. Klasyczny 3-godzinny spacer, 4-godzinny spacer śladami wrocławskich Żydów, a może miasto nocą?

Jednodniowa wycieczka tuż przy granicy

Niektórzy z nas gdy dysponują odrobiną wolnego czasu wolą udać się na wycieczkę trochę dalej i przekroczyć granicę Polski. Dlatego jednodniowa wycieczka do Kaliningradu może być świetnym pomysłem na zmianę otoczenia i poznanie historii naszych sąsiadów. Kaliningrad to piękne historyczne miasto z morskim portem handlowym i wojennym połączony torem wodnym z Morzem Bałtyckim. Miasto warto zwiedzać z przewodnikiem, który pokaże najbardziej interesujące zakątki tego miejsca.

Warszawa jakiej nie znacie

Wielu z nas nie wyobraża sobie spędzenia wolnego czasu w Warszawie, gdzie życie toczy się bardzo szybko i ciężko mówić o jakimkolwiek odpoczynku. Co jest absolutną nieprawdą. Wycieczkę możemy zorganizować według własnych upodobań i wybrać miejsca, które nie będą przepełnione turystami z różnych miejsc świata. Oczywiście są pozycje, które musimy zobaczyć, bez względu na wszystko, zwiedzanie Łazienek Królewskich, powinno odbywać się z przewodnikiem, który doskonale przybliży nam historię tego pięknego miejsca. Te zielone płuca stolicy robią naprawdę ogromne wrażenie!

Wakacje, wakacje, wakacje!

Samo planowanie wyjazdu wakacyjnego może nam przynieść tyle samo radości co sam wypad. Kto z nas nie lubi marzyć o podróżach, odkrywaniu nowych miejsc, próbowaniu regionalnych dań i mile spędzonym czasie z daleka od wszelkich problemów. Każdy z nas potrzebuje wypocząć, a wyżej wymienione wycieczki to przykład mile spędzonego czasu, nawet gdy jesteśmy zabiegani i nie możemy pozwolić sobie na dłuższy wyjazd. Taka wycieczka to świetny reset, po tak aktywnie spędzonym weekendzie do pracy wrócimy z większą energią, zaangażowaniem i uśmiechem na twarzy. My już tworzymy naszą wakacyjną listę miejsc, które chcemy odwiedzić, a Wy jesteście gotowi na nowe przygody?