Wszystkie informacje na temat projektowania stron internetowych, których potrzebujesz

Wszystkie informacje na temat projektowania stron internetowych, których potrzebujesz

Czy zauważyłeś, jak niektóre strony internetowe są po prostu cudem projektu i treści? Od projektu graficznego do układu, istnieje wiele elementów, które zmienia witrynę z ok do super. Ten artykuł może pokazać pro wskazówki dotyczące projektowania stron internetowych.

Mini wskazówki tworzenia stron

Używaj znaczników ALT, kiedy tylko jest to możliwe. Te pomocne znaczniki opisują obraz dla widza, pomagając osobom niedowidzącym, jak również tym, którzy wolą przeglądać strony bez obrazków. Dodatkowo, niektóre wyszukiwarki uwzględniają te znaczniki w swoich rankingach, więc ich użycie może być dla Ciebie dodatkowym atutem. Oczywiście nie każdą stronę zrobimy samodzielnie - np. strona internetowa kancelarii wymaga sporo pracy i umiejętności. Dlatego lepiej jest zlecić to zadanie profesjonalistom.

UX strony internetowej

Zawsze upewnij się, że dajesz sensowne informacje, ponieważ to właśnie ona tworzy komunikację pomiędzy stroną a jej użytkownikami. Na przykład, jeśli działanie podjęte przez odwiedzającego spowoduje błąd, nie należy po prostu wyświetlać komunikatu "Wystąpił błąd" Zamiast tego należy podać komunikat, który wyjaśnia, co się stało i jak odwiedzający może naprawić błąd, podejmując inne działanie. Bez takiej informacji zwrotnej odwiedzający jest bardziej prawdopodobne, że będzie sfrustrowany i po prostu zrezygnuje, opuszczając Twoją witrynę.

Rozmiary strony

Utrzymuj małe rozmiary plików i obrazów. Zbyt długi czas ładowania strony to śmiertelne zagrożenie dla każdej witryny. Im większe są pliki, które muszą się załadować, tym dłuższy będzie czas ładowania strony przez użytkownika. Większość użytkowników będzie klikać dalej, jeśli strona nie zacznie się ładować w ciągu pierwszych kilku sekund od otwarcia strony.

Grafika na stronie

Aby pomóc odwiedzającym łatwo odczytać Twoją stronę, powinieneś zaprojektować ją przy użyciu kontrastujących kolorów. Jeśli używasz kolorów, które kontrastują, to sprawia, że tekst wyróżnia się. Jeśli masz czarny tekst z czarnym tle nie będzie w stanie zobaczyć informacji, ale jeśli masz czarny tekst z białym tle staje się łatwe do odczytania.

Hosting strony

Wybierz swój hosting ostrożnie. Niektóre hosty wymagają, aby link do nich, podczas gdy inne mogą zmusić do zainstalowania ich pop-upy. Należy również sprawdzić ich wydajność za pomocą jednego z wielu narzędzi dostępnych za darmo online.