Wizyta u kosmetyczki czy domowy mini gabinet?

Wizyta u kosmetyczki czy domowy mini gabinet?

Wiele z nas marzy o domowym kąciku urody. Miejscu, które mogłoby być naszą strefa relaksu po ciężki dniu w pracy. Kiedy warto udać do profesjonalnej kosmetyczki, a kiedy zostać w domu i przygotować mini spa?

Profesjonalny gabinet

Nie wszystkie zabiegi jesteśmy w stanie wykonać same w domu. Wiele z nich wymaga specjalistycznej wiedzy i profesjonalnego sprzętu. W gabinecie u kosmetyczki znajdują się urządzenia kosmetyczne najwyższej jakości. Dzięki czemu możemy liczyć na naprawdę solidnie wykonany zabieg. Czasami nie warto kombinować i oszczędzać, bo możemy zrobić sobie krzywdę, próbując robić zabiegi na własną rękę. Korzystając z porady specjalisty musimy jednak przygotować się na koszty takiej wizyty. Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy może sobie na to pozwolić, zwłaszcza teraz w okresie przedświątecznym, gdy mamy bardzo dużo innych wydatków. Wtedy możemy szukać bezpiecznych alternatyw albo przełożyć wizytę na nowy rok.

Zabiegi, które możemy wykonać samemu

Nie wszystkie zabiegi musimy wykonywać w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Niektóre z nich są naprawdę bezpieczne i proste do wykonania. Samodzielne ich wykonywanie to spora oszczędność nie tylko czasu, ale i pieniędzy.

Na pewno warto zainwestować w zestaw do depilacji, dzięki któremu pozbędziemy się owłosienia np. z pachwin, wąsika czy bikini. Dla, niektórych wizyta w salonie kosmetycznym może wydać się krępująca, zwłaszcza, gdy usuwamy owłosienie z intymnych miejsc. Poza tym taki zabieg w salonie to kosz kilkuset złotych, a własne urządzenie to jednorazowy wydatek.

Peelingi i niektóre zabiegi robione kwasami również możemy wykonywać samodzielnie. Jednak tutaj należy bardzo uważnie dobrać odpowiednie do naszej skóry, żebyśmy sobie nie wyrządzili krzywdy.

Maseczki możemy wykonywać samodzielnie. Dzięki nim oczyścimy skórę z zanieczyszczeń, które zbierają się w ciągu dnia na naszej twarzy oraz usuniemy pozostałości z makijażu. Pozbędziemy się martwego naskórka, nasza twarz będzie odżywiona, a cera odzyska dawny blask. Dodatkowo takie maseczki mogą pomóc w pobudzeniu krążenia krwi, zwłaszcza te, które zawierają drobinki peelingu. Dzięki temu otrzymujemy wartości odżywcze.

Dlaczego warto stworzyć domowe spa?

Wygospodarowanie miejsca na mini spa w naszym domu może okazać się świetnym pomysłem. Nadchodzą bardzo zimne wieczory, więc coraz częściej preferujemy spędzanie czasu w domu pod kocem niż korzystanie z jakichkolwiek usług. Dzięki stworzeniu takiego miejsca będziesz mogła się zrelaksować i trochę odpocząć. Jednak pamiętaj o tym, żeby poważniejsze i bardziej wymagające zabiegi pozostawić specjaliście.