W poszukiwaniu weekendowych przygód

W poszukiwaniu weekendowych przygód

Weekend majowy to idealny moment, by oderwać się od codzienności, odpocząć od pracy i zatroszczyć się o nasze dobre samopoczucie i odwiedzić nowe miejsca na mapie. W zależności, czy lubisz aktywne wycieczki, przebywanie na łonie natury, czy intensywne zwiedzanie, świat ma naprawdę wiele do zaoferowania. Oto kilka miejsc, w które warto się udać, gdy za oknem świeci słońce, a Ty masz trochę czasu dla siebie.

Perła Dolnego Śląska – czyli wyprawa do Wrocławia

Bez wątpienia stolica Dolnego Śląska to jedno z piękniejszych Polskich miast, które każdy z nas powinien odwiedzić, zwłaszcza wiosną. Zwiedzanie Wrocław warto odbyć z przewodnikiem, by nie przegapić ani jednego miejsca z tego malowniczego miasta. Rynek we Wrocławiu, należy do jednego z najbardziej okazałych w Europie, można usiąść tu na kawie, posłuchać muzyki na żywo i spróbować regionalnych potraw. Wieczorem koniecznie udajcie się na Wyspę Słodową, położonej na rzece Odrze, weekendami miejsce to tętni życiem, można tu odpocząć i zrelaksować się po całym dniu zwiedzania. W piękną pogodę odwiedźcie Ogród Japoński z cudownymi krajobrazami.

Wybierz jedno z europejskich miast

Polska położona jest w centrum Europy, dzięki czemu w szybki i prosty sposób, możemy dostać się do wielu miast z różnych zakątków tego kontynentu. Jeżeli zależy Ci na miejscowości, w nieodległej lokalizacji od Polski, idealna może okazać się wycieczka Litwa. Autokarowe wyjazdy jednodniowe to propozycja dla tych, którzy nie magą na zwiedzanie poświęcić kilku dni, a mimo to, chcą poznać nowe miejsca. To niewielkie Państwo nad Bałtykiem, kusi swoimi krajobrazami, pyszną regionalą kuchnią i otwartością lokalnej społeczności. Jeżeli interesuje Cię historia, jest to miejsce właśnie dla Ciebie, kraj ten to ponad 100 lat historii wielkich wydarzeń i niezwykłych postaci, które znamy z podręczników szkolnych oraz filmów. Wilno jest miejsce często odwiedzanym przez naszych rodaków i wcale nas to nie dziwi.

Weekendowa wycieczka w góry

Jeżeli pragniesz odpocząć od zgiełku miasta i tęsknisz za obcowaniem z naturą, wybierz się w góry. W Polsce jest wiele pięknych małych miejscowości położonych u podnóży Tatr, czy Bieszczad. Na wycieczkę, koniecznie zabierz ze sobą aparat cyfrowy lub kamerę. Zdjęcia z wyjazdu z bliskimi to najpiękniejsza pamiątka, jaką można przywieźć. Pamiętaj o odpowiedniej odzieży i wygodnych butach, bo na pewno dużo będziesz maszerował!

Mamy nadzieję, że powyższy artykuł zachęcił Was do odwiedzenia nowym miejsc i aktywnie spędzonego weekendu!