W czasie wakacji… zadbaj o ogród i dach!

W czasie wakacji… zadbaj o ogród i dach!

Czas wakacji to nie dla wszystkich czas odpoczynku. Niektórzy z nas, którzy nie mają dłuższego urlopu, pewnie zastanawiają się, jak spożytkować chociażby weekend. Ładna pogoda zachęca wprawdzie, by odpocząć, ale porządki również nie zrobią się same. Spróbujmy połączyć przyjemne z pożytecznym i odpocząć… w ogrodzie!

Kwiaty, krzewy, drzewa owocowe i nie tylko

Aby chciało się w nim odpoczywać, najpierw musimy doprowadzić go do świetności. Równo przystrzyżony trawnik, kwiaty w doniczkach zawieszonych na świeżo pomalowanym płocie oraz zabielone, dające cień i owoce drzewa – efekt końcowy naszych prac na pewno sprawi nam wiele radości. Odnówmy płoty, przystrzyżmy te drzewa, które w tym roku wydały już owoce, możemy także posadzić nowe. Regularnie podlewajmy nowe sadzonki, możemy wśród nich postawić ławkę bądź huśtawkę ogrodową. Nasze dzieci będą nam wdzięczne!

Warto zainwestować w automatyczny zraszacz, szczególnie że upały nas nie oszczędzają. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem jest inwestycja również w baterie słoneczne. Wrocław, Katowice, Kraków – bez znaczenia! Inwestycja w odnawialne źródła energii może pozwolić nam na nowe rozwiązania elektryczne ułatwiające nam pracę. Nie ma sensu z nich rezygnować!

Dachy, wiaty i markizy do tarasów zimowych

Jeśli znajdziemy kilka dni wolnego, dobrze jest wejść na dach i sprawdzić, w jakim jest stanie. Nie tylko estetycznym, ale i technicznym. Źle konserwowany dach grozi nieszczelnością, a korozja blachodachówki lub innego materiału – zawaleniem lub mniejszą siłą przylegania w czasie przyszłych wichur. Spójrzmy również na markizy do tarasów zimowych oraz zbadajmy stan wiaty garażowej, jeśli takowe posiadamy.

Środek czyszczący pokrycie dachowe należy dostosować do rodzaju tego pokrycia. Inaczej wyczyścimy dachówki ceramiczne, inaczej dach pokryty blachą, a jeszcze inaczej – dach z papy w drewutni. Warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy oferują mycie dachów. Gdańsk, Gdynia, Sopot to tylko przykłady miast, w których usługodawców z tej branży znajdziemy w sieci na pęczki. Zaoszczędzony czas poświęćmy na renowację ozdób ogrodniczych oraz wyposażenia garmażeryjnego, na przykład stołów i siedzeń z palet, które wykonać możemy zupełnie samodzielnie.

Gwarantujemy, że efekt końcowy na pewno zachwyci nie tylko nas, ale i członków naszej rodziny oraz pozostałych gości ogrodu. Zaskoczmy ich wszystkich, poświęcając kilka wolnych dni na prace ogrodowe, by kolejne dni wolne móc relaksować się w swoim przydomowym zaciszu.