Usługi z pogranicza nowych technologii

Usługi z pogranicza nowych technologii

Rozwój nowych technologii komunikacyjnych i energetycznych pociąga za sobą powstawanie coraz to nowszych i ciekawszych usług. Nic dziwnego, w końcu nie od dziś wiadomo, że popyt tworzy podaż. Postanowiliśmy zebrać te najciekawsze, oto efekt naszej pracy.

Dobre łącze internetowe z dala od miasta

Dzięki prężnie rozwijającej się w naszym kraju sieci światłowodowej możliwość posiadania stabilnego i wydajnego łącza Internetowego nie jest już zarezerwowana włącznie dla mieszkańców większych miast. Pomimo tego, nadal istnieją miejscowości pozbawione nawet podstawowej infrastruktury telekomunikacyjnej. Ich mieszkańcy nie są już jednak skazani wyłącznie na sieć komórkową. Dostawcy operujący na sieci radiowej działają praktycznie wszędzie, a jakość łącza nie odbiega już wcale jakością od tego dostarczanego za pośrednictwem linii telefonicznej. Za ich pośrednictwem można mieć naprawdę niedrogi, a dobry internet. Darłowo, Dąbki czy Mielno, nieważne gdzie mieszkasz, na pewno jesteś w zasięgu.

Spotkania biznesowe i wydarzenia online

Wraz ze zmianą sytuacji na świecie ogromna część naszego życia przeniosła się do Internetu. Nie każde przedsiębiorstwo organizujące spotkania biznesowe czy wydarzenia branżowe posiada jednak sprzęt, wiedzę i infrastrukturę konieczną do przeprowadzania internetowych spotkań. Naprzeciw takim potrzebom wychodzą firmy oferujące kompleksową obsługę streamingu. Organizują one wideokonferencje online od A do Z. Skorzystanie z takich usług pozwala zrezygnować z zakupu sprzętu i oprogramowania, a jednocześnie gwarantuje stabilną i profesjonalną transmisję. Za pośrednictwem usług takich firm możliwe jest także transmitowanie konferencji prasowych, targów branżowych czy nawet koncertów muzycznych i wydarzeń sportowych.

Czysta energia

Od kilku lat panele fotowoltaiczne pojawiają się coraz częściej na naszych domach. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę z tego, że podobnie jak sam dach czy elewacja, panele również wymagają okresowego czyszczenia. Nie chodzi tu tylko o kwestię estetyczną. Zacieki zostawiane na fotowoltaice przez deszcz i śnieg z czasem stworzą naprawdę solidną warstwę brudu, która zmniejszy wydajność naszej instalacji. Brud na panelach potrafi skutecznie ograniczyć ilość pochłanianego przez nie światła. Z tego powodu pojawiły się firmy sprzątające, które oferują profesjonalne mycie paneli fotowoltaicznych. Jeśli posiadasz panele od dłuższego czasu, a nigdy ich nie czyściłeś, to naprawdę warto to zrobić. Spadek wydajności wcale nie musi oznaczać awarii, być może wystarczy zadbać o czystość.