Trzy sposoby na „hosting” bankomat kryptowalut w swoim sklepie

Trzy sposoby na „hosting” bankomat kryptowalut w swoim sklepie

Jesteś właścicielem firmy, zainteresowanym hostowaniem bankomatu bitcoin w Twojej lokalizacji i nie wiesz, jak się do tego przygotować oraz od czego zacząć? Oto trzy sposoby, by zarabiać na bankomatach kryptowalut, mając już własny sklep. Cyfrowe pieniądze z pewnością będą dyktowały to, jak będzie wyglądać przyszłość naszych finansów. Warto już teraz zainteresować się tym tematem, aby nie przegapić momentu, w którym cyfryzacja pieniędzy i walut będzie na porządku dziennym.

Media wolnościowe o bankomatach

Wraz z rosnącą popularnością kryptowalut na rynku zarówno polskim, jak i światowym coraz więcej właścicieli firm decyduje się na zlokalizowanie bankomatów kryptowalutowych w swojej placówce. Media wolnościowe, ale nie tylko te, bazując na źródłach statystycznych, wskazują, że coraz większa liczba inwestorów wyraża potrzebę skorzystania z szybkiej możliwości wypłaty go lokalnie, w formie gotówki. Bankomaty kryptowalutowe działają na zasadzie kiosków i reagują na zlecenie automatycznie, wypłacając bądź zakupując BTC w kilka sekund, nie – jak giełda, nawet do kilku dni. Aby wyjść inwestorom naprzeciw i zyskać nowych klientów, warto przemyśleć hostowanie BTM-u w swoim sklepie.

Bankomat kryptowalut w Twoim sklepie – samodzielnie

Pierwsza opcja należy do najbardziej skomplikowanych i stanowi odrębną działalność. Nie polega jedynie na udostępnieniu przestrzeni pod BTM (bankomat kryptowalut) firmie się w tym specjalizującej; to samodzielny zakup urządzenia, wraz z jego instalacją. Aby tego dokonać, wymagane jest wpierw działanie badawcze, czyli poznanie przepisów prawnych dotyczących chociażby wymaganych licencji. Ponadto po stronie właściciela firmy leży także obsługa klienta, wspierająca inwestorów korzystających z urządzenia.

Wynajem miejsca operatorom bankomatu

Ta opcja jest najczęściej wybieraną możliwością, ponieważ należy do najprostszych. Ogranicza się do znalezienia firmy operatorskiej, która instaluje swój BTM w naszej firmie. Do nas jako właścicieli firmy należy jedynie udostępnienie przestrzeni na zasadzie (najczęściej) umowy najmu. W zamian otrzymujemy miesięczny czynsz, a obsługa klienta oraz oprogramowania urządzenia leży po stronie działu Help Desk u operatora. Aby w ten sposób hostować BTM, nie trzeba nawet interesować się rynkiem kryptowalutowym.

Ścisła współpraca z operatorem

Istnieje także trzecia możliwość, która poniekąd stanowi połączenie dwóch poprzednich. Wraz z operatorem można wejść w spółkę oraz częściowo pokryć koszt bankomatu. Wymogiem właściciela sklepu jest podział inwestycyjny w sprzęt maszyny, ale to operator zadba o jego obsługę, w tym oprogramowanie oraz kwestie prawne, czyli licencje. Wynagrodzenie właściciela z tego tytułu to nie czynsz za wynajem lokum, a udział w zyskach, które będzie przynosić maszyna.

Niezależnie, którą opcję wybierze właściciel, dzięki hostowaniu bankomatu kryptowalutowego, zyskuje on nowe pole do rozwoju swojej działalności oraz zdobędzie zainteresowanie nowych klientów, odwiedzających jego lokalizację.