SZTUKATERIA JEST... W MODZIE!

SZTUKATERIA JEST... W MODZIE!

Sztukateria to trend ponadczasowy. Wraca do naszych domów nieustannie, aby dzięki gustownej aranżacji estetycznie wypełnić wnętrza pomieszczeń i nadać im wyjątkowego charakteru. A skoro wraca – dlaczego? Już tłumaczymy.

SZTUKATERIA – WYKORZYSTANIE

Przede wszystkim liczą się walory estetyczne, dzięki którym uwypuklone elementy sztukaterii dekoracyjnej nadają życie martwym ścianom i obdarzają je niepowtarzalną aurą. Dzięki nim pomieszczenie może stać się bardziej ciepłe, klasyczne, wykończone co do joty – listwy dekoracyjne idealnie zgrają się nie tylko z panelami czy białą cegłą, tworząc antyczny desing, ale podkreślą również klimat nadany przez płytki gipsowe czy tapetę. Do tego, oczywiście, liczy się wykorzystanie praktyczne, a związanych z tym zalet jest naprawę wiele.

Raz, że wzbogacenie przestrzeni pomieszczenia za pomocą listew i pilastrów maskuje niedoskonałości poremontowe, na przykład wyjechanie farbą ze ściany na sufit. Dwa – maskuje oklablowanie naszej instalacji, więc jeśli posiadamy bogatą instalację elektryczną (oraz, przykładowo, pozwoliliśmy sobie na montaż paneli fotowoltaiczych, które ją napędzają), dzięki listwom jesteśmy w stanie ukryć wszystkie kable przed naszym wzrokiem. Trzy – listwy dekoracyjne idealnie łączą się z listwami do oświetlenia, tworząc niepowtarzalny, nowoczesny klimat.

LISTWY DO OŚWIETLENIA LED A SZTUKATERIA

Kreatywne podejście do aranżacji wnętrz pozwala na nieograniczone możliwości interpretacyjne zastosowanych stylów. Choć sztukateria kojarzy się nam głównie z antykiem i klasyką stylizacyjną, to nic nie stoi na przeszkodzie, by nieco ją ubogacić, tworząc wnętrze wciąż spójne, a przy tym niepowtarzalne. Godnym uwagi rozwiązaniem jest podświetlenie gzymsu taśmami ze światłem LED-owym, które znacznie podkreślają wypukłości innych elementów sztukaterii; ewentualnym rozwiązaniem, które warto wziąć pod uwagę, są listwy do oświetlenia LED wykonane ze styropianu. Są łatwe w montażu i stanowią oryginalną dekorację. Również one, tak jak i sztukateria pozbawiona oświetlenia, zamaskują nieestetyczne niedoskonałości we wszystkich kątach naszego domu.

Pamiętaj jednak, że gzyms obiegający sufit wzdłuż ścian podwyższy wizualnie ich wysokość. Jeżeli twoje mieszkanie jest już dość wysokie, zastanów się nad kształtem wybranych listw. Dopasuj je, a jeżeli potrzebujesz pomocy – skontaktuj się z profesjonalistą.