Światłowód w firmie – dlaczego warto?

Światłowód w firmie – dlaczego warto?

Wybór rodzaju i szybkości Internetu dla Twojej firmy nie jest prosty – w końcu chodzi o dobranie najkorzystniejszej oferty w zależności prędkość = cena. Jak dobrać odpowiednią do zapotrzebowania prędkość i czy światłowód jest najlepszą opcją…?

Dobry internet – do czego

Potrzeby internetowe mogą się znacznie różnić w zależności od działalności prowadzonej przez firmę. Jednak coraz więcej możliwości daje nam Internet i korzystanie z jego aplikacji. Bez sprawnego łącza niemożliwe byłyby chociażby płynne wideokonferencje online, korzystanie z sieci wewnętrznej między urządzeniami, przesył danych do chmury, korzystanie z wielu aplikacji Google, które nie zawsze funkcjonują w trybie offline.

Dzięki sprawnemu łączu możemy także zamówić w sieci różne usługi, śledzić działanie konkurencji w social mediach, tworzyć własne social media, być na bieżąco, jeśli chodzi o wiedzę specjalistyczną z zakresu prawa i prowadzenia własnej działalności gospodarczej, a nawet... postarać się o dofinansowanie na panele słoneczne (lub zamówić mycie paneli fotowoltaicznych) – słowem: dziś w sieci możemy zrobić wszystko. Bez sprawnego łącza nie przeprowadzimy kursów ani szkoleń online, których obecnie dostępna na rynku oferta ciągle rośnie. No dobrze, ale właściwie jak bardzo szybkie łącze potrzebne jest w biznesie…?

Światłowód w firmie? Warto!

Jeśli jesteś właścicielem małej firmy, wybór odpowiedniej szybkości Internetu ma kluczowe znaczenie dla zadań takich jak zwiększanie zaangażowania pracowników i produktywność, szybkie pobieranie plików i właściwa komunikacja z klientami. Weź pod uwagę, że im większa baza pracowników, tym większej prędkości potrzebuje Twoja firma – kiedy dwie osoby pobierają dane, prędkość pobierania spada o połowę. Nie na darmo coraz więcej miast i firm w nich ulokowanych inwestuje w dobry internet – Darłowo to tylko przykład miejscowości, w której o ofertę internetu światłowodowego nietrudno. W odróżnieniu od tradycyjnych kabli sieciowych, przewody światłowodowe wykonane są z włókna szklanego bądź tworzywa sztucznego, ich montaż jest szybki i sprawny – dokładnie taki, jak przesył danych. Dzięki temu prędkość Internetu w firmie może dziś wynosić nawet 900 Mb/s (wysyłanie z prędkością do 300 Mb/s); standardowo jednak dla małych firm wystarczy oferta 250 Mb/s. Już z takim łączem wszyscy Twoi pracownicy mogą swobodnie korzystać z sieci w tym samym czasie, nie przeszkadzając sobie wzajemnie.

Technologia światłowodowa zapewnia najniższe opóźnienia, co oznacza, że ​​jest darem niebios dla firm, które przesyłają duże pliki lub często prowadzą wideokonferencje. Ten rodzaj internetu działa mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych czy innych negatywnych warunków zewnętrznych, które wpływają na niską jakość standardowej sieci DSL. To kolejna zaleta, którą warto mieć na uwadze, zapoznając się z ofertą dostawców usług internetowych.