Świat w dwudziestym pierwszym wieku

Świat w dwudziestym pierwszym wieku

Z roku na rok możemy dostrzec wiele zmian w naszym codziennym funkcjonowaniu. Mowa tutaj nie tylko o nowych urządzeniach, ale także o różnych sposobach komunikacji między znajomymi, czy też coraz bardziej popularnej pracy zdalnej. Na co powinniśmy zwrócić uwagę?

Zakupy z własnej kanapy

Ostatnie kilkanaście miesięcy skutkowało wieloma różnymi wydarzeniami, z których możemy wybrać zamknięcie galerii handlowych. Dla wielu osób mogło się to równać z końcem świata, ponieważ wielogodzinne spacery po sklepach z kubkiem kawy w ręce stanowiły pewnego rodzaju rytuał. Sprzedawcy zauważyli możliwość na wejście na zupełnie nowy rynek, czego efektem jest masowe tworzenie stron www. Wrocław, Poznań, Warszawa - w tym wszystkich miastach zostały zamknięte centra handlowe, przez co sprzedaż została przetransportowana do Internetu. Biorąc pod uwagę zdecydowaną zmianę trendu, którą możemy zaobserwować przez kilka ostatnich miesięcy, bardzo ciężko stwierdzić, czy będziemy chętni na powroty do wcześniejszego sposobu przeprowadzania zakupów.

Pozyskiwanie informacji

Nie tylko rynek zakupów odczuwa tę zmianę. Także inne branże przenoszą się do Internetu, chociaż tutaj ten trend jest znacznie bardziej widoczny już od kilkunastu lat. WIdać to od najmłodszych lat, gdzie uczniowie zamiast wypożyczyć książkę z biblioteki wolą przeczytać streszczenie dostępne w zasięgu kilku kliknięć na tablecie, a dorośli pozyskują informacje nie z gazet, a z różnego rodzaju portali. Z tego powodu tak popularne stało się tworzenie stron internetowych. Białystok, Gdańsk, Szczecin - cała Polska przeniosła się do przestrzeni online.

Nowe metody płatności

Jeszcze kilka lat temu nie wyobrażaliśmy sobie funkcjonowania bez dużej ilości gotówki w portfelu. Dzisiaj dochodzimy do takiej sytuacji, w której sam portfel może okazać się zbędny w codziennym funkcjonowaniu! Wszystko z powodu coraz częstszego użytkowania telefonu komórkowego jako karty kredytowej, co w połączeniu z niezwykle popularnym BLIKiem pozwala nam na dokonywanie płatności tylko i wyłącznie przy użyciu smartfona.