Strona internetowa kancelarii prawnej – co powinna zawierać?

Strona internetowa kancelarii prawnej – co powinna zawierać?

W dobie internetu nie ciężko zauważyć, że strona internetowa to świetne narzędzie mogące wypromować każde przedsiębiorstwo. Najczęściej prezentuje ona ofertę, informacje kontaktowe, ciekawe artykuły (w formie bloga) czy informacje o firmie. Każda strona jednak musi być odpowiednio dostosowana do rodzaju działalności firmy. Jak sprawa wygląda w przypadku strony internetowej dla kancelarii prawnej? Poniżej wskazaliśmy i omówiliśmy ważne części, wchodzące w skład strony o takim charakterze.

Struktura strony internetowej

Deweloperzy stron internetowych są zgodni, że dobra strona powinna cechować się przemyślaną strukturą. Chodzi m.in. o intuicyjne podejście, pozwalające dobrać odpowiednią liczbę sekcji na stronie. Strona internetowa dla kancelarii prawnej powinna mieć przynajmniej 4 główne podstrony. Za pomocą strony głównej, zakładki „o nas”, zakładki „oferta” czy zakładki „kontakt” w przystępny sposób można poinformować klienta o najważniejszych informacjach, jakie byśmy chcieli mu przekazać. Oprócz odpowiednio dobranych podstron liczą się przede wszystkim informacje, które są kluczowe. Odpowiednie treści, zachęcające do skorzystania z usług, sprawią, że osoba odwiedzająca stronę internetowej na niej zostanie.

Główny interfejs

Nie da się ukryć, że strona główna to wręcz okładka książki. Dobra strona główna powinna prezentować logotyp firmy o optymalnych rozmiarach, zdjęcia, materiały wideo oraz chwytliwe hasła określające profil przedsiębiorstwa. W przypadku kancelarii prawnej będą to hasła informujące, w jakich dziedzinach pracują prawnicy kancelarii. Dobrym rozwiązaniem umiejącym zachęcić potencjalnych klientów do kontaktu z kancelarią jest przedstawienie całego zespołu prawników. Dzięki temu klient nabierze zaufania i dowie się z pierwszej strony już, jakimi sprawami się zajmuje kancelaria. Na głównej stronie nie może także zabraknąć głównych usług oraz opinii potwierdzających, że warto skorzystać z usług danej kancelarii.

Informacje o firmie

Zazwyczaj podstrona o takiej tematyce jest nazywana jako „o nas”. Na niej powinna zostać umieszczona struktura zespołu, a także charakterystyka każdego pracującego w kancelarii prawnika. W kontekście takiej treści warto również dodać zdjęcia, które nadadzą profesjonalizmu. Przy charakteryzowaniu prawników, warto wypunktować informujące o kwalifikacjach, specjalizacji i szczególnych osiągnięciach. Osoba odwiedzająca z pewnością doceni dobre przedstawienie zespołu, co pozwala w łatwy sposób zdecydować, czy jest szansa na miłą współpracę.