Sprawdzone sposoby na wspaniałe zdjęcia ślubne.

Sprawdzone sposoby na wspaniałe zdjęcia ślubne.

Ślub i wesele to jeden z najważniejszych i najpiękniejszych dni w życiu każdego związku. Nic więc dziwnego, że każdej parze zależy na odpowiednim upamiętnieniu tych wyjątkowych chwil. Zdjęcia i firmy ślubne to pamiątka na całe życie, dlatego dziś podpowiadamy, jakie metody fotografowania zapewnią najlepsze efekty!

Grunt to utalentowany fotograf!

Nawet najdroższy sprzęt fotograficzny nie zastąpi talentu fotografa i jego bystrego oka. Dlatego planując ślub warto zawczasu przejrzeć dotychczasowe prace fotografów, których nam polecono. Każdy profesjonalny i szanujący się fotograf ślubny posiada specjalne portfolio, które udostępnia potencjalnie zainteresowanym parom. Warto także sprawdzić, z jakiego sprzętu korzysta. Jeśli jego aparaty fotograficzne są dobrej jakości i od znanego producenta, możecie bez obaw zaprosić artystę do współpracy.

Grupowe zdjęcia plenerowe

Robienie zdjęć z weselnymi gośćmi jest swego rodzaju tradycją, jednak warto odejść od klasycznych ujęć przed kościołem i na sali weselnej, a postawić raczej na pełen zieleni plener. Taka fotografia będzie wyglądała o wiele żywiej i bardziej naturalnie, szczególnie gdy ślub odbywa się w trakcie ciepłej pory roku. Grupowe zdjęcie plenerowe można później przerobić na wspaniały fotoplakat, który urozmaici domowe wnętrze i każdego dnia będzie przypominał wam o tym wzruszającym dniu. Organizując wesele warto także zadbać o zabawne gadżety i dodatki dla gości, które później urozmaicą sesję i będą świetną atrakcją dla wszystkich obecnych!

Ujęcia z wysokości

W ostatnim czasie na popularności zyskały zdjęcia i filmy robione z wysokości. W tym celu wykorzystuje się najczęściej drony, które potrafią wzbić się nawet kilkadziesiąt metrów w górę! Takie ujęcia wspaniale oddadzą klimat całej uroczystości oraz całe weselne grono. Filmowanie dronem to doskonały sposób na nietuzinkowe nagrania. Możesz np. poprosić gości, aby w jednej chwili zaczęli machać w kierunku unoszącego się sprzętu. Efekt finalny będzie wprost zachwycający! Ujęcia z drona można również wykorzystać w trakcie zdjeć plenerowych samej pary, ponieważ doskonale uwydatnią one scenografię.

Zdjęcia ślubne powinny być oczywiście jak najlepszej jakości, ale to nie wszystko! Muszą one być również kreatywne i w 100% oddawać klimat waszego wspaniałego, niepowtarzalnego dnia. Ślub i wesele zdarzają się w życiu najczęściej tylko raz, dlatego dobrze zawczasu mieć pewność, że fotograf uwieczni te chwile w wyjątkowy sposób.