SKUPOWANIE POJAZDÓW TURYSTYCZNYCH

SKUPOWANIE POJAZDÓW TURYSTYCZNYCH

Nie ma już większych wątpliwości w temacie skupowania samochodów osobowych. Informacje na ten temat są zwykle ogólnodostępne, łatwo znaleźć przedsiębiorstwo takie jak auto złom, który odkupi naszą starą osobówkę za gotówkę i jeszcze sam odbierze ją od nas na lawecie. Ale co w przypadku, gdy do sprzedania mamy pojazdy turystyczne?

POJAZDY TURYSTYCZNE – SKUPOWANIE

Dziś pojazdy turystyczne cieszą się tylko rosnącą popularnością. Wiele osób decyduje się na zakup pojazdów takich jak campery czy przyczepy kempingowe, by móc zwiedzać świat na własną rękę i po relatywnie niskich kosztach. Pojazdy turystyczne skupuje się dokładnie na takich samych warunkach, jak samochody osobowe – po wybraniu skupu, który reklamuje się jako taki, który skupuje samochody turystyczne, wypełnia się formularz wyceny i dostajemy ofertę zwrotną.

Jeżeli uważamy ofertę za korzystną, otrzymujemy gotówkę, a samochód firma odbiera od nas własnym transportem. Jest to o tyle korzystne rozwiązanie, że nie trzeba męczyć się ze sprzedażą wozu na własną rękę, co często wiąże się z dodatkowymi kosztami, na przykład kosztami wystawienia oferty sprzedaży w sieci lub transportem samochodu na giełdę.

Warto pamiętać jednak o tym, że profesjonalny i rzetelny skup samochodów turystycznych musi zakończyć się na podstawie sporządzonej umowy kupna-sprzedaży.

POJAZDY TURYSTYCZNE – AUTO ZŁOM

Skupy samochodów turystycznych w większej mierze skupują również samochody uszkodzone lub takie, które nadają się do kasacji. Nie wszystkie jednak oferują takie usługi, dlatego jeżeli pojazdy turystyczne nie nadają się już do jazdy i nie wiemy, co z nimi zrobić, lepiej jest skorzystać z usługi auto złom (Bochnia, Rzeszów i inne miasta w Polsce oferują tego typu usługi). Ważne, by firma posiadała własną Stację Demontażu Pojazdów, która ma obowiązek wydać Ci zaświadczenie o zezłomowaniu i unieważniony dowód rejestracyjny. Ważnym dokumentem jest także umowa kupna-sprzedaży, którą zawierasz ze auto złomem.

Pamiętaj też, że w przypadku złomowania pojazdu turystycznego, jeżeli Twoje ubezpieczanie OC opłacone jest za cały rok, przysługuje Ci zwrot składki za okres od dnia zezłomowania pojazdu do końca okresu ubezpieczenia. Na rynku istnieje sporo firm, które zajmują się skupem i robią to w sposób nierzetelny i, przede wszystkim, nielegalny, dlatego zadbaj o to, by współpraca wiązała się z wydaniem odpowiedniej dokumentacji, a nie tylko gotówki – do ręki.