Rozwiązania w pracy zdalnej

Rozwiązania w pracy zdalnej

Zeszłoroczna sytuacja na świecie zmusiła nas do pewnej reorganizacji naszej pracy. Przez ograniczone możliwości dostępu do tradycyjnej pracy w biurach, do której byliśmy przyzwyczajeni przez ostatnie lata, musieliśmy pozostać poza swoimi miejscami pracy, niekoniecznie w domach.

Nadmorskie powietrze

Dlaczego niekoniecznie w domach? Ponieważ praktycznie z każdego miejsca na świecie można pracować zdalnie. Wystarczy tylko, żeby w wynajętym na dłuższy okres miejscu był dobry Internet. Darłowo, Ustka, czy też Rewal - we wszystkich tych miejscowościach położonych nad Bałtykiem mamy dostęp do szerokopasmowej sieci, dzięki czemu może się przeprowadzić na kilka miesięcy nad morze, żeby spróbować oderwać się od ciągłego siedzenia w tych samych czterech ścianach. Kolejnym argumentem za tym mogą być zajęcia w szkołach dla dzieci, które są również prowadzone zdalnie.

Nowy wymiar konferencji

Ze względu na brak możliwości podróżowania, stacjonarne targi oraz szkolenia zostały odwołane, bądź w bardzo mocnym stopniu ograniczone. Z tego powodu ogromną popularnością cieszą się wideokonferencje. Transmisje online, przeprowadzane przez prelegentów, docierają do użytkowników w dowolnym miejscu na świecie. Interakcja z widownią odbywa się za pomocą czatu, a wszelkie pytania i nieścisłości również są wyjaśniane w odpowiednim momencie w czasie takiego spotkania online.

Troska o własne cztery ściany

Jeżeli wybierzemy pracę z własnego domu, to trzeba pamiętać o zadbaniu o czystość. Mowa tutaj zarówno o wnętrzu, czyli o odkurzaniu, myciu podłóg i okien, oraz wycieraniu kurzy, ale również na zewnątrz. Musimy zwracać uwagę na czyszczenie elewacji, czy też mycie paneli fotowoltaicznych. Poznań, Warszawa, Katowice - w tym wszystkich miastach znajdziemy bardzo dużą liczbę firm oferujących właśnie takie usługi.

Uwaga na kalendarz!

Na koniec, trochę humorystycznie, trzeba pamiętać o mijających dniach, tygodniach i miesiącach. Brak możliwości wyjazdów i spotkań czasami umożliwia nam całkowicie o upływającym czasie. A przecież trzeba wymienić zimówki na opony letnie, czy też zacząć redukcję zbędnych kilogramów na letnie wylegiwanie się na plaży.