Przeprowadzka nad morze? Dlaczego nie!

Przeprowadzka nad morze? Dlaczego nie!

W dzisiejszych czasach świat staje się coraz mniejszy. Nie chodzi tutaj o zmierzch odkrywców nowych terytoriów, który już od kilkudziesięciu lat po wypuszczeniu satelitów na orbitę ziemską nie ma racji bytu. Chodzi o rozwiązania technologiczne, które pozwalają nam na komunikację bez najmniejszych problemów z dowolnego miejsca na świecie. Duży wpływ na to mają ciągle powiększające się możliwości mediów społecznościowych, na czele z Facebookiem i Instagramem. Dzięki takim rozwiązaniom, coraz częściej stawia się na model pracy zdalnej - brak obowiązkowej obecności w biurze, tylko wykonywanie swoich zadań z dowolnego miejsca na świecie. Skoro tak, to dlaczego nie warto przeprowadzić się nad piękne, polskie morze?

Szerokopasmowy Internet

Jeszcze paręnaście lat temu takie rozwiązanie było niemożliwe, ponieważ takie rozwiązania jak superszybki Internet były dostępne tylko poprzez połączenie routera albo modemu poprzez okablowanie z siecią. Dzisiaj już nie ma takiej konieczności. Wystarczy posiadać urządzenia odbierające nowoczesne sieci LTE, czy też 5G i w dowolnym miejscu nad Bałtykiem będziemy w stanie uzyskać dobry Internet. Darłowo, Ustka, Łeba, czy też Władysławowo - w każdej z tych małych miejscowości nadmorskich szerokopasmowy Internet jest bez najmniejszych problemów dostępny.

Dlaczego jest to tak istotne? Wcale nie dlatego, że trzeba spędzać swoje życie na Facebooku, bądź wklejonym w monitor oglądając Netflixa. Wynika to z konieczności ciągłego kontaktu przy okazji pracy zdalnej. Wideokonferencje online stały się symbolem 2020 roku, a zdjęcia mężczyzn ubranych w strój formalny do zasięgu kamerki internetowej(garnitur i bokserski) stały się hitem na całym świecie. Internet odpowiedniej jakości to wręcz obowiązek dla każdego, kto w swojej pracy musi utrzymywać kontakt zarówno z współpracownikami i szefostwem, ale również potencjalnymi klientami. Dzięki temu nasz wymarzony domek nad polskim wybrzeżem jest możliwy.

Pozyskiwanie energii słonecznej

Przy okazji takich decyzji jak przeprowadzka pozostaje zasadnicze pytanie - w jaki sposób pozyskiwać energię? Jednym z najpopularniejszych tematów w obecnej energetyce na świecie jest energia odnawialna. W Polsce najrozsądniejszym, ze względu na warunki klimatyczne i koszty, rozwiązaniem jest fotowoltaika.

Polega ona na nałożeniu specjalnych paneli słonecznych na swojej działce, które konwertują energię z promieni słonecznych w energię elektryczną. Zazwyczaj umieszczane są one na dachach, przez co konserwacja i mycie paneli fotowoltaicznych nie należy do najprostszych zadań.

Jak widać, w dzisiejszych czasach przeprowadzka nad Bałtyk jest możliwa, dzięki technologicznym rozwiązaniom, które wchodzą w życie w ostatnich kilku latach.