Profesjonalna depilacja w domu

Najlepszym sposobem depilacji jest ta wykonywana przez specjalistę. Możesz wykonać ją w domu!

Profesjonalna depilacja w domu

Najlepszym sposobem depilacji jest ta wykonywana przez specjalistę. Kosmetyczka wie, jak wykonać zabieg, aby uniknąć podrażnień czy wrastających włosków. Nie zawsze jednak masz czas, aby jechać do salonu kosmetycznego. Ale nic straconego! Możesz zamówić usługę w domu!

Mobilny salon kosmetyczny

W ostatnim czasie coraz bardziej popularne stają się mobilne salony kosmetyczne? Jak działają? Profesjonalna kosmetyczka, zamiast wynajmować lokal, kupuje najpotrzebniejszy sprzęt i odwiedza swoje klientki w domu. Jest to o tyle proste, że sklepy oferują zarówno meble kosmetyczne do stacjonarnych salonów, jak i ich mobilne, mniejsze, lżejsze i składane zamienniki. Dzięki temu transport jest o wiele łatwiejszy.

Zamawiając taką usługę, zamieniasz na czas trwania zabiegów swój dom w salon. Możesz zdecydować się na każdy zabieg, ale uprzedź o tym swoją kosmetyczkę, żeby zabrała odpowiedni sprzęt i kosmetyki. Depilacja jest jak najbardziej możliwa do wykonania nawet w domowych warunkach.

Usuwanie włosków w domu

Często chcąc zaoszczędzić czas i pieniądze, decydujemy się na samodzielne usuwanie zbędnego owłosienia. Używamy do tego najczęściej maszynek, depilatorów lub plastrów woskowych. Jednak wiele kobiet zapomina o odpowiednim przygotowaniu skóry do zabiegu i odpowiedniej pielęgnacji zaraz po nim. To niestety prowadzi często do niechcianych efektów ubocznych. Czy jest na to alternatywa?

Wezwij na pomoc profesjonalną kosmetyczkę. Depilacja woskiem w domu powinna znajdować się w zakresie jej usług. Taka osoba posiada wiedzę i kompetencje, aby bezpiecznie wykonywać ten zabieg. Z pewnością zaproponuje Ci gorący wosk, który nakładany precyzyjnie za pomocą szpatułki pozwoli na większą skuteczność, niż drogeryjne plastry. Dzięki odpowiedniemu zabezpieczeniu unikniesz niepotrzebnych podrażnień. Pani na pewno też zadba o łagodzący kosmetyk i podpowie, jak obchodzić się ze skórą w najbliższych dniach.

Inne metody depilacji

Możesz zdecydować się na depilację laserową, ale ten zabieg jest o wiele droższy i wykonasz go tylko w gabinecie. Wymaga bardziej zaawansowanego sprzętu i sterylnych warunków. Plusem jest natomiast, że po kilku sesjach na stałe pozbywasz się zbędnego owłosienia.

Pamiętaj też, że jeżeli wykonać chcesz zabieg kosmetyczny tego typu w domu na własną rękę, powinnaś się do tego odpowiednio przygotować. Zadbaj o dobrej jakości kosmetyki, które zastosujesz. Tanie zamienniki mogą okazać się mniej skuteczne, a nawet powodować alergie. Możesz poradzić się kosmetologa, jakie specyfiki będą się w Twoim przypadku sprawdzały najlepiej.