Praca zdalna – jaki zawód wybrać?

Praca zdalna – jaki zawód wybrać?

Praca zdalna w dzisiejszych czasach stała się niezwykle popularna. Wielu z nas po pandemii nie wyobraża sobie już powrotu do biura. Wcale nas to nie dziwi, w końcu kto nie lubi pracować z pobliskiej kawiarni, domowego salonu, czy egzotycznego kraju? Pracę zdalną pokochali pracownicy i coraz chętniej przekonują się do niej pracodawcy, którzy w takiej formie prowadzenia biznesu dostrzegają wiele możliwości na zaoszczędzeniu sporo pieniędzy.

Marketing bezpośredni – na czym polega, czy jest dla wszystkich?

Marketing bezpośredni, czyli telesprzedaż to jeden z tych zawodów, który możemy wykonywać z dowolnego miejsca. Jedyne czego potrzebujemy do pracy to telefon.  Jak wygląda taka praca? Do naszych zadań na tym stanowisku należy wykonywanie telefonów i przedstawianie oferty potencjalnym klientom, bądź utrzymywanie kontaktu już z tymi, których posiadamy. Zawód nie należy do najprostszych. Do jego wykonywania potrzebny jest zapał i cierpliwość, bo pewnie niejednokrotnie będziemy spotykać z odkładaną słuchawką, zanim jeszcze coś powiemy. Nie mniej jednak jest to zawód, który możemy wykonywać gdzie chcemy i często możemy również wybierać sobie godziny pracy.

Prowadzenie sklepu internetowego – postaw na własny biznes

W czasie pandemii handel przeniósł się do Internetu. Coraz popularniejsza staje się sprzedaż za pomocą stron www, czy mediów społecznościowych. Wcale nas to nie dziwi. Jest to duża oszczędność. Nie musimy wynajmować powierzchni pod sklep i zatrudniać sprzedawców. Wystarczy nam obsługa logistyczna e commerce, magazyn oraz jeden, przeszkolony pracownik do obsługi sklepu internetowego.

Praca w marketingu

Wraz z przeniesieniem się handlu do sieci, wzrosło zapotrzebowanie na marketing online. Sklepy oraz produkty, które się nie reklamują nie odnoszą sukcesów i są niezauważane. Odpowiednia reklama to połowa sukcesu wielu marek. Za pomocą mediów społecznościowych możemy dotrzeć do naszej grupy docelowej i przedstawić im produkt. Rośnie też zapotrzebowanie na specjalistów z zakresu reklamy oraz pozycjonowania (SEO specjaliści). W jaki sposób szukać takiej pracy? Wystarczy, że w Google wpiszemy frazy „agencja reklamowa poznań”, „agencja marketingowa Bielsko Biała”, „ agencja SEO Warszawa”, „praca w mediach społecznościowych”, „zdalna praca w mediach społecznościowych” itd. Z pewnością wyskoczy nam wiele ofert pracy, a my będziemy mogli wybrać, te które najbardziej nam odpowiadają. Świetnym portalem do znalezienia pracy zdalnej jest również LinkedIn.