Praca zdalna – jak zacząć? Gdzie szukać pomysłów?

Praca zdalna – jak zacząć? Gdzie szukać pomysłów?

Praca z reguły kojarzy nam się z chodzeniem do biura i spędzaniem tam 8 godzin dziennie, nieprzyjemnym szefem i nudnymi kolegami z biurka obok. Jednak wykonywanie naszego zawodu wcale nie musi tak wyglądać. Pandemia Covid-19 spowodowała wiele zmian na rynku pracy. By ograniczyć ilość zakażeń została zalecona praca zdalna, bez której wielu z nas nie wyobraża sobie obecnie życia i powrotu do biura. Jakie zawód wybrać, by pracować z dowolnego miejsca na świecie? Podpowiadamy!

Marketing bezpośredni – pracuj kiedy chcesz i ile chcesz!

Telesprzedaż z reguły wzbudza w nas negatywne emocje. Kojarzy nam się z natarczywymi sprzedawcami, którzy za wszelką cenę chcą nam wcisnąć swój produkt lub usługę. Natomiast wykonywanie zawodu z nieprzyjemnymi rozmowami i odkładanymi słuchawkami. Nie da się ukryć, że telesprzedaż jest zawodem dla osób cierpliwych, lubiących słuchać i mających siłę perswazji. Na czym dokładnie polega marketing bezpośredni? Wykonywanie tego zawodu polega na wykonywaniu telefonów do potencjalnych klientów i prezentowanie im konkretnego produktu lub danej usługi. Jest to świetna forma na zwiększenie zysków w firmie, dlatego pracownicy są zawsze chętnie poszukiwani. Jeżeli jesteśmy fachowcami, możemy liczyć na naprawdę fajną wypłatę i przede wszystkim wykonywać zawód z dowolnego miejsca.

Prowadzenie sklepu internetowego – praca na własny rachunek

Jeżeli nie chcemy pracować dla kogoś, nie mieć nad sobą szefa i pracować wtedy, kiedy mamy na to ochotę warto otworzyć sklep internetowy. Możemy zatrudnić jednego pracownika, który będzie specjalizował się w przyjmowaniu zamówień oraz ich wysyłaniu. Pomocna jest także obsługa logistyczna e commerce oraz wynajęcie magazynu, w którym będziemy przechowywać towar. Praca na własny rachunek często wiąże się z dodatkowym stresem, jednak daje wiele możliwości oraz swobodę.

Praca w agencji marketingowej

Coraz więcej agencji marketingowych zatrudnia swoich pracowników zdalnie. Do ich grona należą graficy, copywriterzy, specjaliści od mediów społecznościowych oraz osoby zajmujące się pozycjonowaniem. Prowadzenie zdalnej agencji to spora oszczędność na powierzchni biurowej oraz na sprzęcie. Pracownicy z reguły pracują na własnych komputerach. Gdzie szukać ofert? Agencja reklamowa Kraków, agencja reklamowa poznań, agencja marketingowa Warszawa…W każdym dużym mieście znajdziemy szereg ofert z pracą zdalną, bez względu na to w czym się specjalizujemy. A Wy marzycie o pracy zdalnej, czy wolicie pracować z biura?