Pomysł na weekendową aktywność

Pomysł na weekendową aktywność

Weekendowe wycieczki mogą dostarczyć wiele radości. Warto korzystać nawet z krótkich aktywności i poznawać otaczający świat. Opcji jest naprawdę wiele. Zarówno dla tych, którzy stawiają raczej na wycieczki po Polsce, jak i dla tych, którzy preferują wyprawy zagraniczne.

Rejs katamaranem dla osób żądnych przygód

Rejs katamaranem może być doskonałą propozycją dla osób, które szczególnie cenią sobie wyzwania i lubią próbować nowych rzeczy. Coraz częściej takie atrakcje realizowane są z okazji urodzin lub wieczoru kawalerskiego/panieńskiego. Jak najbardziej jednak z opcji rejsu można skorzystać tylko jedynie z chęci przeżycia czegoś nowego. Z całą pewnością rejs na długo pozostanie w pamięci. Warto korzystać ze sprawdzonych wypożyczalni i wybierać miejsca z ładnymi widokami, aby jeszcze bardziej uprzyjemnić sobie wycieczkę.

City break, czyli weekendowe zwiedzanie Wrocławia

Wrocław uznawany jest za jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. To właśnie dlatego warto wykorzystać każdą okazję i odwiedzić go przynajmniej raz. Urokliwe, klimatyczne wręcz uliczki i zaułki, z całą pewnością przypadną do gustu każdemu, kto lubi spacery po mieście. Aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić swoją wyprawę, na pewno doskonałym pomysłem będzie przewodnik miejski po Wrocławiu, który pokaże miasto ze swojej perspektywy i tym samym pozwoli odkryć nietypowe miejsca, które świadczą o tym, że Wrocław jest wyjątkowy.

Urokliwe zakątki Warszawy

Jeśli jednak nie Wrocław to może Warszawa? Odwiedzenie stolicy Polski to także must have i nie warto odkładać tego na później. Całe miasto spokojnie można zobaczyć nawet w przeciągu dwóch dni. Jednym z najczęściej wybieranych punktów do zobaczenia, zdecydowanie jest park Łazienki. Przyjąć więc można wręcz, że zwiedzanie Łazienek Królewskich jest obowiązkowym punktem każdej wycieczki do Warszawy. Łazienki to zielone płuca stolicy, w których kryją się efektowne zabytki. Wrażenie robi także Pałac na wodzie.

Zagraniczna wycieczka do wschodnich sąsiadów

Doskonałym pomysłem może okazać się także wycieczka do wschodnich sąsiadów, a dokładniej wycieczka do Kaliningradu. Kaliningrad uchodzi za jedno z piękniejszych miast, a więc, z całą pewnością warto dać mu szansę. Z drugiej jednak strony nie jest to tak duże miasto, a więc na jego zobaczenie wystarczający będzie nawet weekend. Warto na miejscu skorzystać z przewodnika, który oprowadzi po najciekawszych miejscach w Kaliningradzie i pozwoli na dokładne zapoznanie się z jego historią, a tym samym, lepsze go poznanie.