Polska - najpiękniejsze miejsce na wakacje

Polska - najpiękniejsze miejsce na wakacje

Od wielu lat, dzięki swobodnemu przepływowi osób w granicach Unii Europejskiej, stereotypowy model wakacyjny w naszym kraju uległ pewnego rodzaju przemianie. Nie zmienia to faktu, że cały czas w Polsce znajdziemy mnóstwo atrakcyjnych miast do spędzenia kilkudniowego city break. Wcale nie trzeba wsiadać w samolot lecący do zachodniej części Europy, żeby zobaczyć fantastyczne miejsca.

Nadbałtyckie piękno

Być może dla wielu osób długie plaże polskiego wybrzeża kojarzą się z kolorową mozaiką parawanów, czy też donośnym krzykiem oferującym gorące orzeszki w karmelu. Oczywiście, to są obrazki znane i czasami nawet lubiane znad Bałtyku, jednak to nie takie momenty powinny być uosobieniem tego regionu. Niektóre z większych miast oferują takie atrakcje jak imprezy na statku(Gdańsk), jeden z najbardziej malowniczych klifów w całej Europie(Gdynia), czy też położenie na cyplu i otoczenie morzem z aż trzech stron(Hel). Warto też zaznaczyć, że z północnych regionów województwa pomorskiego bez żadnego problemu dojedziemy do takich miast jak Olsztyn, czy rosyjski Kaliningrad. Wycieczki jednodniowe w tamte rejony powinny być istotnym punktami w planowaniu naszego wymarzonego urlopu nad polskim morzem.

Najpiękniejsza stolica wschodniej Europy

Warszawa stanowi idealne odzwierciedlenie sytuacji Polski zarówno w sferze położenia na mapie Starego Kontynentu, jak również burzliwej historii. Znajdziemy tutaj wpływy z niemalże każdej epoki, oraz kilku krajów. Wystarczy wspomnieć o monumentalnym Pałacu Kultury i Nauki, który został postawiony w czasach PRL-u pod socjalistycznym naciskiem ZSSR. Takim właśnie miastem jest Warszawa, przewodnik będzie niezbędny do zapoznania się ze wszystkimi interesującymi zabytkami architektonicznymi jednego z najbardziej barwnych miast tej części Europy.

Piękno południowej Polski

Wyżynne ukształtowanie terenu sprawia, że nawet sama podróż z północnej, czy centralnej części kraju może obfitować w moc wrażeń. W południowych regionach Polski możemy znaleźć mnóstwo atrakcji - zarówno zwiedzanie Wrocławia, Krakowa, czy też Katowic, jak również wycieczka w górskie rejony pod granicę czeską, bądź słowacką.