Piękna i zdrowa skóra – zabiegi, które wykonasz sama!

Piękna i zdrowa skóra – zabiegi, które wykonasz sama!

Mimo że kalendarzowa wiosna trwa w najlepsze, to wciąż za oknem śnieg z deszczem oraz niskie temperatury. Jednak możemy być pewne, że ciepłe dni w końcu nadejdą, a wtedy będziemy chciały wskoczyć w krótkie spodenki i letnie sukienki, które odsłonią trochę ciała. Dlatego na tę okoliczność warto przygotować naszą skórę, która będzie gładka i delikatna. Jak to zrobić? Podpowiadamy w dzisiejszym artykule.

Pielęgnację skóry zacznij od depilacji

Każda z nas marzy o tym, by mieć delikatną, odpowiednio nawilżoną, piękną skórę – zwłaszcza wiosną, gdy w końcu możemy schować zimowe ubrania w głąb szafy. O zdrowy wygląd należy dbać kompleksowo, zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Ważną kwestią na pewno jest usunięcie niechcianego owłosienia. Dlatego depilacja woskiem w domu, to najlepszy sposób na bezpieczne, naturalne i szybkie pozbycie się włosów praktycznie z każdego miejsca na naszym ciele (choć najczęściej są to nogi, wąsik oraz bikini). Zabieg jest niezwykle prosty do wykonania, po zapoznaniu z instrukcją obsługi podgrzewacza do wosku, bez problemu wykonamy depilację.

Depilacja woskiem cieszy się niezwykłą popularnością wśród kobiet i coraz chętniej stosowana jest także przez mężczyzn. Efekt gładkiej utrzymuje się nawet przez 6 tygodni, choć to bardzo indywidualna kwestia.

Akcesoria, które ułatwią domową depilację

Najważniejszym przyrządem jest podgrzewacz do wosku, bez którego nie dokonalibyśmy depilacji. Szczególną uwagę należy zwrócić także na jakość wosku, który powinien dobrze się rozgrzewać i przylegać do skóry. W swoim domu warto także posiadać taborety kosmetyczne, które dzięki swojej mobilności ułatwią wykonanie zabiegu. Warto posiadać także toaletkę, w której będzie trzymać sprzęt i akcesoria do różnych zabiegów. Na pewno warto zadbać o to, by w domowym salonie piękności nie zabrakło balsamu, którym nawilżymy skórę do depilacji.

Sposoby na gładką i zdrowo wyglądającą skórę

Po zimie, która przez intensywne opady śniegu z deszczem, niskie temperatury i zimne powietrze wpłynęła na kondycję naszej cery, warto zadbać o odpowiednie złuszczenie starego naskórka, stosując naturalne peelingi oraz maseczki, które pomogą w jej odbudowie. Warto stosować odpowiednią dietę bogatą w owoce i warzywa oraz dbać o nawodnienie, wypijając minimum dwa litry wody dziennie. Gdy wychodzimy na słońce, zawsze należy stosować filtr ochronny, który zatrzyma działanie szkodliwych promieni UV.