Organizacja ślubu i wesela – poradnik dla Młodej Pary

Organizacja ślubu i wesela – poradnik dla Młodej Pary

Ślub oraz wesele to jedno z najważniejszych dni w życiu. Każda Młoda Para chce, aby był wyjątkowy i niezapomniany. Jednak organizacja ślubu może okazać się stresująca. Jak  je zorganizować, aby wszystko poszło po Naszej myśli? Ten poradnik może Wam pomóc w ustaleniu, za co zabrać się w pierwszej kolejności, aby o niczym nie zapomnieć.

Zaplanowanie budżetu

Najważniejszą kwestią, od której warto zacząć organizację to oczywiście ustalenie budżetu. Najlepiej jest określić maksymalną kwotę, jaką chcemy przeznaczyć oraz zastanowić się na czym najbardziej nam zależy. Przy okazji dobrym rozwiązaniem będzie zorientowanie się, na przykład w Internecie, jakich cen możemy się spodziewać.

Lista gości i wybór sali

W kolejnym kroku zaleca się sporządzić listę gości, ponieważ będzie to miało ogromny wpływ na koszty wesela. Idąc dalej, rozglądając się za wymarzoną salą weselną, warto jest wstępnie przeliczyć, ile będziemy musieli zapłacić za daną liczbę gości. Najprostszym sposobem jest pomnożenie średniej kwoty 250 zł za osobę, przez liczbę zaproszonych osób. W ten sposób jesteśmy w stanie ustalić, czy ta cena jest odpowiednia na naszą kieszeń i przejść do wyboru sali weselnej. W tym przypadku oprócz budżetu, zwróćmy uwagę klimat sali, menu oraz proponowane udogodnienia. Jeśli sala weselna jest już zarezerwowana a termin ślubu znany, czas na zaproszenia ślubne. Warto zadbać o to, aby pasowały do całości klimatu wesela. Możemy zamówić już gotowe zaproszenia lub znaleźć firmę, która zaprojektuje je specjalnie dla Nas.

Podczas ślubu chcemy czuć się wyjątkowo, ale również zależy nam na tym, aby goście byli zadowoleni. O dobrą atmosferę zazwyczaj dba DJ lub zespół weselny. Pary Młode podczas szukania idealnej oprawy muzycznej często sugerują się opiniami oraz filmikami z innych wesel. Kolejnym ważnym aspektem jest wybór menu oraz alkoholu. W tym przypadku ile ludzi, tyle opinii. Sale weselne zazwyczaj posiadają w swojej ofercie kilka opcji menu do wyboru. W przypadku alkoholu, wiele Par stawia na połączenie klasyki i nowoczesnych rozwiązań. Tym klasycznym rozwiązaniem jest oczywiście wódka na wesele, która zazwyczaj stawiana jest bezpośrednio na stole. Dodatkowo popularne są również bary z drinkami.

Zadbajmy o detale

To co sprawi, że nasze wesele będzie miało niepowtarzalny, wyjątkowy klimat to oczywiście detale i przeróżne dodatki. Na przykład odpowiedni wybór kwiatów, małe upominki dla gości i ozdobne elementy sali weselnej. Skupiając się na dodatkach warto zadbać o najmniejszy szczegół. Między innymi o miejsce na sali weselnej, które idealnie nada się do sesji fotograficznej, czy ozdobne, pięknie prezentujące suknię Panny Młodej drewniane wieszaki. Ślub w towarzystwie tych niezwykłych dodatków będzie jeszcze bardziej magiczny.

Zaplanowanie ślubu to nie lada wyzywanie, zwłaszcza jeśli nie korzystamy z pomocy profesjonalistów. Jednak przy odpowiedniej ilości czasu i dobrej organizacji z pewnością uda się zorganizować najpiękniejszy dzień w naszym życiu, który będziemy wspominać z uśmiechem na ustach.