Odkryj piękno Polski!

Odkryj piękno Polski!

Nasze marzenia podróżnicze często opierają się na egzotycznych kierunkach, gdzie nierzadko początek naszej wyprawy odbywa się poprzez kilkunastogodzinny lot samolotem przez ocean. A wcale nie trzeba wyjeżdżać z naszego kraju, aby dostrzec piękno, oraz malownicze krajobrazy.

Bałtyckie piękno

Na północy kraju możemy podziwiać przepiękne piaszczyste wybrzeże Morza Bałtyckiego. Istnieje mnóstwo sposobów na jego eksplorację. Można pojechać z rodziną do jednej z małych miejscowości doskonale przygotowanych na najazd turystów z całej Polski. Tę opcję wybieramy najczęściej, chociaż zdarzają się różne ekstrawagancje, takie jak wynajem katamaranu, czy też żegluga statkiem po wodach będących w granicach naszego kraju. Niezależnie od naszego wyboru, powinniśmy delektować się naszym skarbem narodowym, jakim bez wątpienia jest wybrzeże Bałtyku.

Tuż przy granicy

Chociaż Polska to piękna kraina miodem i mlekiem płynąca, to warto zastanowić się nad krótkim wypadem do naszych sąsiadów, którzy również mają interesujące miejsca do zwiedzania. Znane z jarmarków świątecznych niemieckie Drezno, położone tuż przy polsko-białoruskiej Grodno, czy też rosyjski Kaliningrad - wycieczka w te miejsca z pewnością może poszerzyć nasze horyzonty, bez konieczności długich podróży na koniec świata.

Perła Dolnego Śląska

Jednym z najcieplejszych, a jednocześnie najpiękniejszych miast w całym kraju, jest bez wątpienia Wrocław. Zwiedzanie tej cudownej aglomeracji można dowolnie zaplanować, a i tak każdy znajdzie coś dla siebie. Z pewnością trzeba odwiedzić wrocławską Starówkę, gdzie warto poszukać małych krasnali porozrzucanych po całym centrum Wrocławia. Inne interesujące miejsca to afrykarium, ogród japoński, czy też Stadion Olimpijski.

Skarby stolicy

Integralnym miejscem na mapie nie tylko Polski, ale także całej Europy Środkowej, jest Warszawa. Stolica naszego kraju obfituje w miejsca z wyraźnym rysem historycznym, poprzez wpływy carskie, nazistowskie, oraz sowieckie. Zwiedzanie Warszawy powinno się rozpocząć od Pałacu Kultury i Nauki, położonego tuż przy dworcu Warszawa Centralna. Stamtąd można udać się na wschód do Centrum Nauki Kopernik, bądź na południe, gdzie znajdują się Łazienki Królewskie.