O czym można dziś zrobić streaming live…? O wszystkim!

O czym można dziś zrobić streaming live…? O wszystkim!

W kwietniu 2020 55-letni Rob Kenney założył kanał na platformie YouTube zatytułowany „Tato, jak mam…?”. Kanał szybko zdobywa ogromną popularność, cieszy się ogromnym zainteresowaniem, choć Rob przedstawia w nim pozornie proste czynności życia codziennego. A to tylko udowadnia, że streaming może być o… wszystkim!

Streaming live – dla wszystkich, o wszystkim

Niezależnie od wieku i temau, streaming online to zajęcie dla każdego. Rob Kenny stworzył swój kanał, w którym publikuje lekcje życia przeznaczone dla młodych ludzi, głównie chłopców, którzy wychowywali się bez ojca. Pokazuje w nim chociażby, jak poprawnie się ogolić czy zawiązać krawat. Idąc o krok dalej, streaming live może dotyczyć wszystkiego: wykonywania prac remontowo-budowlanych, elektronicznych, samochodowych (takich jak zmiany opon na opony zimowe), otwierania przesyłek ze sklepu i recenzowania sprzętu (popularny unboxing), recenzowania słuchanych live utworów i oglądanych filmów. Jeśli więc tylko masz jakieś zaintersowania i pomysł na siebie – streaming online może być dla Ciebie!

Zalety streamingu online

Pomyśl o tym, co robisz dobrze i z jakich usług najczęściej korzystać. Streaming live daje wiele korzyści, pozwala Ci zdobyć popularność i stworzyć swoją społeczność, zebrać ludzi zainteresowanych tym samym. Co daje tym ludziom, poza uczestniczeniem w życiu tej społeczności? Nowe doświadczenia i rozwijanie swoich umiejętności. Bez względu na miejscowość i warunki, możesz pokazać ludziom to, na czym się znasz, dając im lekcję w każdym zakresie; popularny jest chociażby na przykład streaming remontowo-budowlany (kładzenie paneli, regipsowanie pomieszczeń, czyszczenie elewacji). Poznań, Kraków, ale także mniejsze miasta, a nawet wsie – niezależnie od miejsca zamieszkania możesz wykazać się, ale i przedstawić ludziom fragment swojej rzeczywistości.

Streaming live – odskocznia i relaks

Ponadto niektórzy oglądają streaming live online, ponieważ… jest to dla nich tak po prostu relaksacyjne. Są ludzie, którzy relaksują się, włączając filmy ASMR, inni – oglądają streaming live z życia zwierząt, także egzotycznych (kamery zamontowane niedaleko gniazd ptaków czy w rezerwatach przyrody), są także ludzie, których relaksować mogą programy kulinarne czy filmy z serii gameplay, chociażby w serwisie Twitch. Możliwości sięgają naprawdę szeroko, są praktycznie nieograniczone,  jeśli chodzi o tematykę, więc nietrudno znaleźć coś, co będzie dla nas naprawdę oryginalne, interesujące i odprężające. Streaming live stanowi rozrywkę, ale ma także walory edukacyjne – jest więc działalnością online, idealną na miarę XXI wieku.