Najlepsze rozwiązania do budynku firmowego

Najlepsze rozwiązania do budynku firmowego

Jeżeli nie wynajmujesz pojedynczego pomieszczenia, ale zarządzasz całym budynkiem – istnieje kilka funkcjonalnych rozwiązań, które pomogą Ci poprawić działanie Twojej firmy. O jakich rozwiązaniach mowa? Już odpowiadamy!

Oszczędzaj na rachunkach

Jako właścicielowi budynku, na pewno zależy Ci na jak największej produktywności swojej firmy. Dodatkowe koszta generowane na przykład przez częstotliwość działania urządzeń elektrycznych mogą być bardzo wysokie, dobrze jest więc je zminimalizować. Idealnym sposobem na to jest fotowoltaika dla firm. Moduły fotowoltaiczne na dachach budynków przedsiębiorczych mogą generowaną energię zużyć na dwa sposoby: wykorzystać na własne potrzeby, a więc obniżyć rachunki za prąd lub wyprodukowany prąd sprzedać do sieci energetycznej. I to się opłaca!

Tylko certyfikowany sprzęt

Dla przykładu: postanawiasz otworzyć firmę, której profil produkcyjny wymaga posiadania komory chłodniczej? Upewnij się, że zagwarantowano Ci najwyższej jakości komory chłodnicze (Wrocław, Katowice i inne miasta śląskie posiadają szeroką ofertę przedsiębiorstw na produkty certyfikowane). Sprzęt, z którego będą korzystać Twoi pracownicy, powinien być najwyższej klasy, parametrami dostosowany do potrzeb przechowywania produktów oraz do konkretnych warunków pomieszczenia, w którym komora będzie się znajdować. Szczególną uwagę na sprzęt zwrócić musisz w przypadku branży, w której sprzęt jest w użytkowaniu Twojego klienta (np. sprzęt medyczny, przedsiębiorstwa turystyczne, gastronomiczne i tym podobne).

Zadbaj o bezpieczeństwo

Jeżeli Twój budynek wkrótce stać się ma obiektem użyteczności publicznej, musisz zadbać także o to, by dostosowany był on do wymagań z zakresu bezpieczeństwa, wśród których bardzo ważne jest bezpieczeństwo pożarowe. Zapewnić to mogą kable przeciwpożarowe.

Czy wiesz, że w przedsiębiorstwach i biurach kable mogą podlegać specjalnym badaniom weryfikującym ich zgodność z obowiązującymi przepisami? Są to badania ogniowe sprawdzające reakcję kabla (jego odporność) na kontakt z ogniem. Jednocześnie ochrona przeciwpożarowa budynku przeznaczonego do użytku publicznego to zbiór wielu zastosowanych środków projektowych i materiałów. Nie liczą się tylko kable, ale i konstrukcje, oznaczenia dróg ewakuacyjnych, odpowiednia klimatyzacja budynku i tym podobne rozwiązania. Zapoznaj się z odpowiednimi przepisami.

Jeśli nie masz wystarczającego zaplecza finansowego, które pozwoliłoby Ci na inwestycję w budynek firmowy i dostosowanie go do pełnienia funkcji użytkowych publicznych, możesz skorzystać z usług oferowanych przez banki, na przykład kredyt inwestycyjny. O ile panele nie są obowiązkową inwestycją, o tyle na bezpiecznym sprzęcie i zabezpieczeniu powierzchni nikt nie powinien oszczędzać.