Kto powinien zaprojektować naszą stronę internetową?

Kto powinien zaprojektować naszą stronę internetową?

W sieci znajdziemy teraz bardzo dużo ofert dotyczących tworzenia i projektowania stron internetowych – jest to bardzo popularna i pożądana usługa. Niestety, trzeba uważać przy wyborze specjalisty – o ile, na szczęście, jest dużo osób na rynku, które zajmują się tym profesjonalnie i spokojnie możemy im powierzyć zlecenie i wypłatę – to, niestety, jest też bardzo dużo osób, które posiadając najprostsze umiejętności do stworzenia strony HTML traktują to jako chwilowy zarobek i niekoniecznie dobrze zaprojektują naszą stronę. W związku z czym, warto wiedzieć, gdzie szukać specjalistów i jak zweryfikować ich umiejętności.

Agencja reklamowa

W celu zaprojektowania strony internetowej możemy zgłosić się do agencji reklamowej – wiele z nich ma w swoich ofertach również tworzenie i projektowanie stron internetowych – to jest dosyć bezpieczna droga, w agencjach reklamowych zazwyczaj pracują wykształceni i doświadczeni projektanci.

Warto poszukać agencji reklamowej w swoim mieście, jeśli nie do końca ufa się załatwianiu spraw online – wtedy można udać się do agencji osobiście i ustalić wszelkie szczegóły – daje nam to pewność dokładnego zrozumienia się i istnieje duże prawdopodobieństwo, że nasza strona internetowa będzie spełniała nasze wymagania. W celu znalezienia agencji lub jednostki projektującej strony w swoim mieście należy wpisać w wyszukiwarkę hasła wpisując swoje miasto, np.: agencja reklamowa Lubin, projektowanie stron internetowych Wrocław, tworzenie stron internetowych Białystok, itd. – a następnie udać się pod znaleziony adres lub wykonać telefon i umówić się na spotkanie.

Freelancerzy

Dużo specjalistów ogłasza się również w Internecie oferując tylko usługi online – są to zazwyczaj freelancerzy – można ich znaleźć na różnych portalach społecznościowych lub portalach z ogłoszeniami o pracę. Tutaj istnieje ryzyko, jakie umiejętności posiada dana osoba i jak ostatecznie będzie wyglądać nasza strona – ale nie powinno nas to zrażać – młodym ludziom trzeba dawać szansę i możliwości rozwoju, a wielu z nich ma naprawdę ogromne umiejętności i możemy się pozytywnie zaskoczyć!

Poza tym, zanim zdecydujemy się na oferowaną przez nich usługę, powinniśmy poprosić ich o wysłanie swojego portfolio – czyli zestawu wykonanych przez nich prac, które w tym wypadku może zawierać zaprojektowane strony internetowe, aplikacje, grafiki, logotypy i inne podobne i pokrewne prace. Jeżeli przedstawione portfolio przypadło nam do gustu - możemy śmiało zlecić takiej osobie wykonanie naszej strony internetowej.

W tej wersji miłym zaskoczeniem powinna też być cena za usługę, która prawdopodobnie będzie niższa niż ta w agencji reklamowej – chociaż, nie stanowi to reguły! A warto pamiętać, że często wycena idzie w parze z umiejętnościami!