Kilka powodów, dla których bankomat kryptowalut się sprawdza

Kilka powodów, dla których bankomat kryptowalut się sprawdza

Wraz ze wzrostem świadomości na temat kryptowalut, coraz więcej osób poszukuje informacji nie tylko o tym, czym jest Bitcoin, ale także jak i gdzie można go zdobyć. Bankomaty kryptowalutowe, zwane także bitomatami lub – w skrócie – BTM, coraz częściej znaleźć możemy na ulicach większych miast Polski. Dlaczego warto je sprawdzić? Odpowiadamy!

Bankomat kryptowalut a tradycyjny

Ludzie, którzy szukający sposobu na zakup Bitcoina po raz pierwszy, mogą skusić się fizycznym bankomatem kryptowalutowym. Na pierwszy rzut oka ATM-y przypominają tradycyjne bankomaty, w dodatku ich interfejs także niewiele się różni. Nie trzeba posiadać karty, a aplikację telefoniczną, o czym informacje najczęściej pojawiają się przy bankomatach. Wystarczy więc zainteresować się, podejść do maszyny i sprawdzić, jakie bankomat kryptowalut oferuje funkcje. Z natury ludzie raczej nie przepadają za wypełnianiem długich formularzy, otwierać nowych kont bankowych czy dołączać od razu do giełdy internetowej. Za to chętniej mogą wpłacić nawet kilkadziesiąt złotych, by nabyć trochę tego „nowego bitcoina”. ATM-y to świetny sposób, by rozpocząć swoją przygodę z kryptowalutą.

Bankomat kryptowalut a wygoda i funkcjonalność

Chociaż nie każdy ATM może wypłacać bitcoiny, a jedynie umożliwiać ich zakup, spora część właśnie to robi. Możliwość zamiany gotówki w Bitcoin za pomocą zaledwie kilku dotknięć ekranu to wygoda, jednak jeszcze bardziej wygodne jest wypłacanie fizycznych pieniędzy. Bankomat kryptowalut pozwala zaopatrzyć się w gotówkę, gdy posiadamy bitcoiny, ale akurat brakuje nam gotówki. I chociaż wciąż bitomatów na rynku polskim jest znacznie mniej niż bankomatów tradycyjnych, ten nurt wraz z popularnością waluty cyfrowej, może się zmieniać, a przynajmniej wyrównać.

Bankomat kryptowalut jest szybszy

Każdy potencjalny inwestor kryptowalutowy zakupujący i sprzedający kryptowalutę online dobrze wie, jak długi może być czas oczekiwania na wykonanie transakcji. Bankomat kryptowalut działa szybciej; nie tylko gotówkę możemy otrzymać od ręki, ale także szybciej możemy przekazać komuś bitcoiny, zainwestować je w sklepie czy obrócić nimi na giełdzie. Jeśli chcesz więc uniknąć długiego czasu oczekiwania, bankomat Bitcoin to urządzenie stworzone wprost dla Ciebie. Ze względu na swoją szybkość, zapewnia on transakcje natychmiastowe, a Ty nie czekasz na potwierdzenie transakcji i zakupioną walutę nawet od 3 do 5 dni roboczych, jak w przypadku transakcji online. Ponadto kupowanie bitcoinów w lokalnym bankomacie sprawia, że możesz czuć się znacznie bardziej prywatnie. W końcu żadna inna forma płatności nic nie jest bardziej prywatna od gotówki.