Jakiego języka warto się uczyć?

Jakiego języka warto się uczyć?

Ostatnimi czasy język obcy to jedna z kluczowych kompetencji w pracy zawodowej. Znajomość języka angielskiego to już standard w wielu firmach, na wielu stanowiskach. Dlatego też od najmłodszych lat warto uczyć się więcej, niż jednego dodatkowego języka. W którym kierunku powinny iść osoby młode, jaki język jest na topie? O tym przeczytacie w poniższym artykule, zainteresowanych zapraszamy do lektury!

Dlaczego warto uczyć się hiszpańskiego?

Język hiszpański jest drugim, najczęściej używanym językiem na świecie. Porozumiewa się nim imponująca grupa ludzi, bo aż 400 milionów mówi, że jest to ich język ojczysty, natomiast 5,6 proc. populacji posługuje się tym językiem.  Hiszpański to oficjalny (lub drugi język) w dwudziestu krajach świata. Oprócz Hiszpanii i Ameryki Łacińskiej jest to oficjalny język Zachodniej Sahary, Gwinei, Andory i USA. Język hiszpański jest przyjemny i łatwy w nauce. Szkoła języka hiszpańskiego to miejsce, gdzie w sposób komunikatywny możemy opanować go nawet w rok. Ucząc się hiszpańskiego z łatwością możemy w następnej kolejności opanować język portugalski, francuski czy włoski.

Jakie są najbardziej potrzebne języki na rynku pracy?

Oczywiście liderem wciąż pozostaje język angielski, zaraz za nim plasuje się język niemiecki, francuski i już wyżej wspomniany hiszpański. Umiejętności komunikowania się i znajomość w piśmie to pożądane kompetencje na rynku pracy w naprawdę wielu branżach. Znajomości tych języków gwarantuje nam także łatwiejsze przebranżowienie się, czy zmianę pracy, a nawet awans. Znajomość języka angielskiego nie jest dla pracodawcy niczym wielkim i często za jego znajomość nie dostajemy dodatkowego wynagrodzenia. Znajomość innego, dodatkowego języka wiąże się z lepszą pensją. Coraz więcej firm gwarantuje swoim pracownikom darmowe lekcje nauki dodatkowego języka, dzięki czemu oferty pracy są bardziej atrakcyjne, dlatego na pewno warto korzystać z takich możliwości.

Jak uczyć się języków obcych?

Nauka języka obcego nie każdemu przychodzi z łatwością. Dlatego też warto wybrać taki, język, którego nauka sprawi nam przyjemność. Dobrze jest wybrać język, który jest nie tylko pożądany przez pracodawców, ale i lekki i przyjemny w nauce – zwłaszcza, jeżeli chcemy opanować go w miarę szybko. Na rynku, na szczęście jest bardzo dużo szkół, które oferują atrakcyjne warunki nauki, dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb. Dlatego nie zwlekaj i już dziś wybierz swoją szkołę języków obcych!