Jaką książkę warto wydać?

Jaką książkę warto wydać?

Jesteś początkującym autorem i zastanawiasz się, jaką książkę najlepiej wydać, aby zyskać popularność wśród czytelników? A może masz już pomysł na własną publikację, ale cały czas bijesz się z myślami, czy jej napisanie i wydanie na pewno jest dobrym pomysłem? W takim razie nasz dzisiejszy artykuł jest dla ciebie!

Poradniki i podręczniki

Zdecydowanie najlepiej sprzedającymi się książkami (zaraz obok światowych bestsellerów science-fiction) są różnego rodzaju poradniki, przewodniki i podręczniki. Mamy tu na myśli przede wszystkim literaturę skupiającą się wokół takich tematów jak m.in. rozwój osobisty, sport, zdrowy tryb życia, psychologia czy finanse. Oczywiście nie chodzi tu o literaturę stricte profesjonalną, a raczej przystępne w odbiorze dzieła, po które może swobodnie sięgnąć każdy czytelnik. Podręczniki i poradniki fachowe sprzedają się równie dobrze, jednak dotarcie do tak konkretnej i wąskiej grupy docelowej może okazać się dość problematyczne i trudne.

Książki kucharskie

Jeśli znasz się na gotowaniu i potrafisz przelać swoją wiedzę oraz umiejętności na papier, to z całą pewnością powinieneś pomyśleć o napisaniu oraz wydaniu własnej książki kucharskiej. Wydawać by się mogło, że od tego typu literatury księgarniane półki wciąż się uginają, a zatem zapotrzebowanie odbiorców w tym zakresie jest całkowicie zaspokojone. Nic bardziej mylnego! Fani gotowania i osoby chcące poznać nowe przepisy, z przyjemnością sięgają po coraz to nowsze propozycje, szczególnie jeśli dana książka zawiera receptury dotychczas im nieznane lub porusza tematykę specjalnej diety czy kuracji.

Kryminały oraz powieści fantasy

Ostatnią grupą książek, która wciąż zyskuje na popularności, są różnego rodzaju dzieła poświęcone tematyce kryminalistycznej i fantasy. Codziennie na całym świecie sprzedają się miliony egzemplarzy tego typu literatury, ponieważ należy ona do jednej z najczęściej wybieranych rozrywek młodzieży i dorosłych. Jeśli zatem posiadasz bogatą wyobraźnię i dobre biuro, zdecydowanie powinieneś rozważyć tę opcję. Pamiętaj, że kluczem do sukcesu powieści kryminalnej lub fantasy jest dobra koncepcja, na którą jeszcze nikt przed tobą nie wpadł. Pisanie historii, którą możemy znać z innych dzieł, jest dość ryzykowne i raczej nie przyniesie ci rozgłosu.

Przed napisaniem własnego dzieła warto również sprawdzić, jak wydać książkę i na jakie aspekty w tym zakresie warto zwrócić szczególną uwagę. Samo napisanie poradnika czy kryminału to bowiem dopiero połowa drogi do wymarzonego sukcesu!