Jak zwiedzać Polskę? Z przewodnikiem!

Jak zwiedzać Polskę? Z przewodnikiem!

Cudze chwalicie, swego nie znacie – podaje popularne przysłowie. Wielu z nas często wybiera się za granicę, aby poznać najpopularniejsze stolice, jednak czy na pewno znamy najważniejsze miejsca i zabytki w Polsce? Czas nadrobić zaległości!

Przede wszystkim transport

W Polsce dość sprawnie działają połączenia kolejowe, dlatego w całkiem tani i prosty sposób możemy odwiedzić praktycznie każde polskie miasto. Dość dobrze ma się również transport osobowy (Wrocław, Kraków, ale i mniejsze miejscowości) – komunikacja międzymiastowa autobusami, autokarami i busami, świetnym rozwiązaniem mogą być także przewozy prywatne, na przykład za pomocą serwisu Bla Bla Car. Dzięki temu możemy zaoszczędzić na samej podróży i dostać się, gdzie tylko chcemy!

Co jeszcze możesz zobaczyć…?

Nawet jeżeli dobrze znamy najważniejsze zabytki i ważne historycznie miejsca, zwiedziliśmy już Kraków, mamy za sobą zwiedzanie Warszawy z przewodnikiem, nie powinniśmy zapominać o mniejszych miejscowościach. Sprawdźmy, co mają nam do zaoferowania inne od najpopularniejszych regionów. Czy wiesz, że w Mielnie znajdują się miejsca wypoczynkowe z tzw. „domkami na wodzie”? Polska to kraj, w którym pod dostatkiem jest morza, gór i jezior. W Słowińskim Parku narodowym znajdują się prawdziwe ruchome wydmy liczące aż 500 hektarów!

Oczywiście, dobrze jest zacząć od najpopularniejszych miejsc i rozrywek, koniecznie z przewodnikiem, by mógł przybliżyć nam tło historyczne danego regionu – zwiedzanie Wrocławia, starych zabudowań górniczych z czerwonej cegły w Katowicach czy odwiedzenie muzeum w Stoczni Gdańskiej to kwestie, od których powinniśmy rozpocząć naszą przygodę. Polska to wspaniały kraj, bogaty nie tylko w zabytki historyczne, ale wspaniałe miejsca, w których odpoczniemy od zgiełku miast i będziemy obcować z naturą. Dolina Narwi, Puszcza Białowieska i Błędne Skały – to wszystko znajduje się całkiem blisko, w zasięgu naszych rąk!

Musimy tylko je wyciągnąć. Chcieć i znaleźć czas.