Jak zostać profesjonalną kosmetyczką?

Jak zostać profesjonalną kosmetyczką?

Wiele z Was marzy o tym, by zostać profesjonalną kosmetyczką i prowadzić własny salon piękności. Swoją przyszłość warto zacząć planować jeszcze będąc w szkole, zdobywając doświadczenie, uczestnicząc w różnych szkoleniach, ale też samodzielnie wyszukiwać informacji, jakie nas interesują. W dzisiejszym artykule podpowiadamy od czego najprościej zacząć swoją przygodę.

Depilacja – zabiegi dla początkujących kosmetyczek

Jednym z podstawowych zabiegów, który możemy opanować samodzielnie jest depilacja woskiem w domu. Kobiety coraz chętniej udają się do salonów kosmetycznych, by pozbyć się zbędnego owłosienia z bikini, nóg czy twarzy. Zabieg jest na tyle prosty do wykonania, że po zapoznaniu się z instrukcją obsługi urządzenia, bez problemu wykonasz go samodzielnie. Jedyne czego będziesz potrzebowała to dobrej jakości podgrzewacz do wosku (zabiegi można wykonywać także zimnymi plastrami, jednak ich skuteczność jest o wiele mniejsza). Rozgrzany wosk nakładamy na miejsce, w którym chcemy usunąć włoski, przykrywamy flizelinowym paskiem i czekamy aż zastygnie. Następnie szybkim ruchem ręki odrywamy pasek w przeciwnym kierunku do wzrostu włosków.

Przedłużanie i zagęszczanie rzęs

Każda z kobiet marzy o oszałamiającym spojrzeniu, a Ty możesz im to zapewnić. By zostać stylistką rzęs nie musisz posiadać specjalnych uprawnień. To czynność, której możesz nauczyć się sama np. z filmików instruktarzowych. Z początku może wydawać się to nieco skomplikowane, jednak z czasem nabierzesz wprawy. Oprócz zestawu do wykonania zabiegu, warto zaopatrzyć się w profesjonalne taborety kosmetyczne, które są również dostępne z toaletkami. Wygodne miejsce pracy to podstawa!

Manicure oraz pedicure

Profesjonalne urządzenia do manicure oraz pedicure możemy dostać w bardzo atrakcyjnych cenach. Wykonanie takich zabiegów to spora frajda, możesz praktykować na sobie lub zaprosić do zabawy koleżanki. Z pewnością po kilku razach ozdobione przez Ciebie paznokcie będą wyglądały jak z salonu piękności!

Przygotowania do zawodu kosmetyczki mogą okazać się ogromną przyjemnością. Im wcześniej zaczniemy się uczyć, tym wcześniej będziemy mogły zatrudnić się w zawodzie. Można zainteresować jedną z dziedziną i tylko w niej się specjalizować lub poszerzać swoje horyzonty i kształcić się w różnych kierunkach. Zawód kosmetyczki to niezwykle przyjemne i bardzo opłacalne zajecie. Mamy nadzieję, że w dzisiejszym artykule chociaż trochę przybliżyliśmy Wam jak zacząć swoja przygodę z tą profesją.