Jak wydać książkę nie będąc pisarzem?

Jak wydać książkę nie będąc pisarzem?

Czasy, w których książki wydawali jedynie doświadczeni pisarze już minęły. Zdecydowanie możesz wydać książkę będąc początkującym autorem. W tym artykule dowiesz się, jak to zrobić!

Czy muszę być pisarzem, aby wydać książkę?

Wydawałoby się, że możliwość wydania książki jest zarezerwowana dla doświadczonych i cenionych pisarzy. Nic bardziej mylnego. Obecnie, każdy kto tylko zechce może wydać swoją własną książkę. Pisanie własnych książek stało się obecnie bardzo popularne. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się różnego rodzaju poradniki dotyczące na przykład zdrowego stylu życia, rozwoju osobistego czy wychowywania dzieci. Jeśli czujesz, że jesteś specjalistą w danej dziedzinie, to wydanie własnej książki nie powinno być problemem. Wystarczy, że przelejesz swoją wiedzę na papier. Z pewnością znajdziesz szerokie grono odbiorców. Bardzo częstym zjawiskiem jest wydawanie książek przez osoby znane w mediach społecznościowych. Książki wydawane przez znane szerszemu gronu osobistości są bardzo chętnie kupowane.

Jak samodzielnie wydać książkę?

Zastanawiasz się jak wydać książkę samodzielnie? Obecnie to nic trudnego! Możliwości na wydanie własnej książki jest wiele. Pierwszym z nich jest współpraca z wydawnictwem, które zadba o cały proces powstawania książki, w tym dystrybucję oraz promocję. Aby nawiązać współpracę z wydawnictwem należy wysłać próbkę tekstu z opisem książki. Jednak najpopularniejszym sposobem na wydanie własnej książki, który cenią sobie niezależni twórcy jest self-publishing. Polega on na w pełni samodzielnym wydaniu książki, bez współpracy z wydawnictwem. Autor na własną rękę zajmuje się napisaniem książki, projektem okładki, drukiem oraz sprzedażą i promocją. Wydaje się to dość trudne, jednak są firmy, które pomagają autorowi przejść przez cały proces, bez wymogów dzielenia się zyskiem. Taki sposób wydania książki ma wiele zalet. Oczywiście, wymaga nakładu finansowego, jednak cały zysk ze sprzedaży książek trafia tylko do portfela autora. W innym przypadku zyskiem trzeba podzielić się z wydawnictwem. Dodatkowo, mamy realny wpływ na każdy etap wydawania książki, a przede wszystkim na treść.

Książka elektroniczna - popularne rozwiązanie

W dzisiejszym świecie, dzięki rozwiniętej technologii wydanie książki jest jeszcze prostsze. Bardzo popularnym rozwiązaniem, z którego korzysta wielu twórców jest wydanie tak zwanego e-booka czyli książki elektronicznej. Dzięki temu nie musimy ponosić kosztów związanych z wydrukiem książki, a także nie musimy się martwić nad ich magazynowaniem. Dzięki wydaniu książki w formie elektronicznej możesz również dokładnie śledzić wyniki sprzedaży.