Jak spędzić wolny weekend?

Jak spędzić wolny weekend?

Masz wolny weekend i nie wiesz, co z nim zrobić? Z jednej strony odpocząłbyś w zaciszu domu po ciężkim tygodniu, ale z drugiej dawno nie miałeś możliwości wyjechania gdzieś na kilka dni i z chęcią byś to zrobił? Poniżej kilka propozycji, jak wyjątkowo spędzić ten czas.

Impreza

Jeżeli jesteś typem imprezowicza albo po prostu dawno nie miałeś okazji pobawić się na mieście i wyjść do klubu, a masz ochotę potańczyć i się ‘zresetować’ to weekend pod hasłem „impreza” jest dla Ciebie!

Tutaj zależy skąd pochodzisz i co będzie dla Ciebie prawdziwą atrakcją, ale w poszukiwaniu przygód najlepiej skorzystać z usług dużych miast – Warszawa, Wrocław, Gdańsk, Kraków – to są miasta, które zaoferują Ci mnóstwo klubów, pubów i restauracji. Znajdziesz tam karaoke, imprezy tematyczne, koncerty – co Ci tylko w duszy gra!

Miasta nadwiślańskie i nadmorskie dodatkowo pozwolą Ci poimprezować naprawdę w wielkim stylu – znajdziesz tam np. imprezy na statku – Gdańsk ma tych ofert zdecydowanie najwięcej!

Możesz też skorzystać ze stylu ‘miejskiego’ i na początek wybrać się np.: do kina czy do teatru, później na kolację do jednej z droższych restauracji ewentualnie jakiegoś fast food’a (co kto woli), a na koniec do najbardziej obleganego baru w mieście, kończąc nad ranem nad Wisłą oglądając wschód słońca – plan wydaje się być świetny!

Zwiedzanie

Wolny weekend można też spędzić w spokojniejszy sposób, jeśli np.: lubisz spacerować i dawno nie miałeś okazji dowiedzenia się czegoś ciekawego o architekturze polskich miast (i nie tylko), to weekend pod hasłem „zwiedzanie” jest właśnie dla Ciebie!

Wiele miast i tych większych i mniejszych, a nawet wsi, ma do zaoferowania piękne widoki, zabytki, ale też architekturę nowoczesną czy muzea i centra sztuki. W każdym zakątku ziemi możemy się czymś zachwycić, czegoś się dowiedzieć, zobaczyć coś interesującego, co wzbogaci naszą wiedzę ale i wrażliwość.

Na dobry początek, jeśli dopiero zaczynasz przygodę z podróżowaniem, warto zacząć od dużych miast takich, jak Warszawa – przewodnik oprowadzi Ci po najważniejszych jej miejscach i wszystko szczegółowo opowie. Możesz też wybrać się na zwiedzanie Wrocławia albo odwiedzić jednego z naszych sąsiadów np. Kaliningrad – wycieczki jednodniowe są też bardzo dobrym rozwiązaniem!

Jeżeli jednak nie lubisz zgiełku i wolałbyś wybrać się do mniejszej miejscowości – nic nie stoi na przeszkodzie – możesz np. zorganizować sobie rajd rowerowy szlakiem polskich wsi i zobaczyć piękną, drewnianą architekturę sakralną.

Miłego weekendu!