Domowe sposoby na pielęgnację po zimie

Domowe sposoby na pielęgnację po zimie

Zima nie wpływa dobrze na kondycję naszej skóry. Trudne warunki jakie panują powodują, że nasza cera jest wysuszona i zniszczona. Wiosną szczególnie warto zadbać o jej regenerację. Odbudowa zniszczonego naskórka wcale nie jest taka prosta, ale istnieje wiele sposobów, dzięki którym możemy uchronić ją przed szkodliwymi promieniami UV, które towarzyszą słonecznej pogodzie oraz nawilżyć po dniach wypełnionych niską temperaturą, deszczem oraz śniegiem.

Pielęgnację zacznij od depilacji!

Piękna pogoda powoduje, że coraz częściej odsłaniamy nogi zakładając krótkie spódniczki. Wtedy warto pochwalić się piękną i gładką skórą - ale jak tego dokonać? Spraw sobie profesjonalny zestaw do depilacji tj. podgrzewacz do wosku, dzięki któremu pozbędziesz się niechcianego owłosienia nie tylko z nóg, ale i z każdego miejsca na ciele.  Zabieg jest niezwykle prosty do wykonania. Wystarczy zaopatrzyć się w dobrej jakości wosk, który będzie przylegał do skóry i który będzie dobrze rozgrzewany. Domową depilację wykonujemy na nieco odrośniętych włoskach. Wosk rozgrzewamy do odpowiedniej temperatury i aplikujemy na miejsce, z którego chcemy pozbyć się owłosienia. Plaster odrywamy w przeciwnym kierunku do wzrostu włosków. Po zakończonym zabiegu warto nałożyć balsam, by złagodzić zaczerwienienie i nawilżyć skórę. Wiosną warto również zadbać o odpowiednią ochronę, stosując kremy przeciwsłoneczne z wysokim filtrem. W domowej kosmetyczce nie może zabraknąć peelingów, nawilżających maseczek oraz balsamów. Taki zestaw pozwoli na odbudowę skóry po zimie.

Zadbaj o piękne rzęsy oraz brwi

Wiosną warto zadbać o ogólny wygląd. Ciekawym pomysłem może być zestaw do stylizacji rzęs, dzięki któremu zafundujemy sobie naprawdę magiczne spojrzenie. Takie urządzenie posiadają w swoich salonach profesjonalne kosmetyczki, a jego obsługa tylko na początku możemy wydawać się trudna. Z czasem na pewno nabierzemy wprawy. A przedłużanie i zagęszczanie rzęs stanie się dla nas czystą przyjemnością. W domowej toaletce warto także posiadać odżywki do brwi, które je zagęszczą lub poprawią błędy ich pielęgnacji.

Zadbaj o siebie wiosną!

Wiosna to cudowny czas, dlatego szczególnie warto skupić się na sobie i poświęcić trochę czasu na regenerację naszej skóry po zimie. Wystarczy, że kupimy dobrej jakości zestaw do depilacji, a domowy salon urody wyposażymy w odpowiednie balsamy nawilżające, maseczki odżywiające, peelingi, zestaw do stylizacji rzęs i nowe kosmetyki. To wszystko sprawi, że nasza skóra będzie wyglądała na bardziej promienną i odżywioną!