Domowa pielęgnacja - od czego zacząć?

Domowa pielęgnacja - od czego zacząć?

Domowa pielęgnacja to doskonały sposób na to, aby czuć się i wyglądać świetnie. Istnieje wiele mniejszych, jak i większych zabiegów kosmetycznych, które z powodzeniem można wykonać samemu. Jedyne, o czym trzeba wtedy pamiętać to odpowiednio dobrane produkty. Takich na całe szczęście nie brakuje.

Domowa depilacja woskiem. Jak się do niej przygotować?

Domowa depilacja przy użyciu wosku to idealne rozwiązanie, aby zaoszczędzić czas i pieniądze. Nie trzeba bowiem umawiać terminu u kosmetyczki, a płaci się jedynie za materiały. Warto jednak wiedzieć, w jaki sposób się do niej przygotować. Przede wszystkim warto zainwestować w dobrej jakości wosk do depilacji. Najlepiej w rolce lub pod postacią groszku, który rozpuszcza się na gładką masę. Oprócz tego dużą rolę odgrywa odpowiedni podgrzewacz do wosku. Przede wszystkim umożliwia on utrzymanie odpowiedniej temperatury i tym samym zapobiega poparzeniom. Przygotowany w nim wosk jest od razu gotowy do użycia.

Jakie są najważniejsze plusy depilacji woskiem?

Depilacja woskiem jest jedną z najczęściej wybieranych. Nie ma w tym nic dziwnego. Ten rodzaj depilacji pozwala bowiem na szybkie i precyzyjne pozbycie się nadmiaru owłosienia, a uzyskane efekty utrzymują się nawet przez miesiąc. Dodatkowo skóra po woskowaniu jest przyjemna w dotyku i miękka. Oczywiście, aby taki zabieg udał się również w domu, potrzeba nieco cierpliwości i wprawy. Z czasem jednak depilacja woskiem stanie się tak prosta, jak usuwanie włosków maszynką. Niemniej jednak warto zwracać uwagę na akcesoria, które się wybiera. Podgrzewacz do wosku to podstawa, ale poza tym warto pamiętać również o paskach do usuwania wosku, oraz patyczkach do jego nakładania i rozsmarowania.

Stylizacja rzęs - od czego zacząć?

Kolejnym zabiegiem kosmetycznym, który z powodzeniem można wykonać w domowych warunkach, jest stylizacja rzęs. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że jest to dość delikatna sprawa i trzeba się do niej odpowiednio przygotować. Niezastąpiony tutaj będzie profesjonalny zestaw do stylizacji rzęs. W jego wnętrzu znajdą się kępki rzęs, specjalny klej, pęseta, czy henna. Wszystko zamknięte jest w wygodnym i atrakcyjnym kuferku. Dzięki temu taki zestaw będzie także ciekawym pomysłem na prezent, który na pewno przypadnie do gustu każdej osobie, która interesuje się kosmetykami i zabiegami kosmetycznymi. Oczywiście, decydując się na domową stylizację rzęs, zawsze trzeba sprawdzić, czy używane kosmetyki faktycznie są najwyższej jakości.