Dlaczego korzystanie z komunikacji miejskiej się opłaca?

Dlaczego korzystanie z komunikacji miejskiej się opłaca?

W każdym większym mieście w godzinach szczytu ciężko przenieść się z miejsca na miejsce samochodem. Tracimy przez to dożo czasu i zdrowia, traci również nasz portfel. Czy przesiadka do autobusu rozwiąże nasze problemy?

Zalety korzystania z komunikacji miejskiej

Jeżeli samochodem jeździsz głównie do pracy czy sklepu, a nie robisz tras poza miasto (takich jak Wrocław – Lublin i tym podobne), komunikacja miejska może okazać się wręcz zbawienna. Dzięki niej zaoszczędzisz na kosztach paliwa, w dodatku poruszając się autobusami, tramwajami, metrem, a także pociągami (na przykład SKM w Trójmieście), przyczynisz się do zmniejszania spalania paliwa, redukcji hałasu na mieście, redukcji emisji zanieczyszczeń, do tego zmniejszysz natężenie ruchu, nie korzystając ze swojego wozu, a więc... przyczynisz się do skrócenia korków! Same zalety!

A co, jeśli...?

...Jeśli Twoja jazda samochodem nie ogranicza się tylko do jazdy do pracy? Jeżeli podróżujesz gdzieś dalej, zawsze możesz wybrać pociągi, których cena jest znacznie niższa niż koszt paliwa. Być może docenisz nawet międzynarodowy przewóz osób i zwiedzisz dzięki temu Europę? Nie jest to ani trudne, ani drogie, a ile możesz zobaczyć!

Czy wiesz, że komunikacja miejska to nie tylko ruch wewnątrz miejscowości w celu dostania się do pracy, ale również wyczyn wręcz rekreacyjny? – Właśnie dzięki temu możesz obserwować społeczności i dołączyć do nich, możesz także zwiedzić własne miasto – niektórzy przewoźnicy organizują nawet specjalne wycieczkowe trasy z przewodnikami (tours Gdańsk – Malbork i atrakcje regionów). Zapoznaj się z ofertą przewoźników z własnego miasta!

Jednak najważniejsze powinny być dla Ciebie aspekty środowiskowe. Większy ruch samochodowy powoduje szybsze zużycie dróg, częste remonty, większy hałas i emisję szkodliwych substancji. Czy naprawdę musimy brać w tym udział...?