Depilacja woskiem – zrób to sama!

Depilacja woskiem – zrób to sama!

Najlepszy prezent jaki możesz podarować sobie na wiosnę to piękna i gładka skóra, o której marzy każda kobieta. Nadeszła wymarzona i długo wyczekiwana wiosna. Jeszcze chwila i wszystkie zimowe ubrania schowamy w głąb szafy. Na ich miejscu pojawią się zwiewne sukienki i krótkie spodenki. Coraz chętniej będziemy odsłaniać nasze ciała i wystawiać je na słońce. Dlatego w tym okresie szczególnie warto zadbać, by nasza skóra była piękna i promienna. Jak tego dokonać? Podpowiadamy!

Depilacja woskiem – jak zrobić to samemu?

Jest wiele sposobów na pozbycie się owłosienia, jednak depilacja woskiem w domu wciąż uważana jest za jedną z bezpieczniejszych i naturalnych metod. Kobiety przede wszystkim doceniają ją za to, że jest szybka do wykonania, a gładką skórą mogą cieszyć się nawet przez 6 tygodni. To ogromna wygoda, zwłaszcza gdy na co dzień korzystacie z jednorazowych maszynek do golenia, po których włoski odrastają bardzo szybko, a samo golenie zajmuje dużo czasu.

Depilację wykonujemy na nie co odrośniętych włoskach (2-3 mm), tak by można je było złapać woskiem. Rozgrzany wosk nakładamy na miejsce, z którego chcemy pozbyć się włosków, przykrywamy flizelinowym paskiem. Zastygnięty wosk odrywamy szybkim ruchem ręki, w przeciwnym kierunku do wzrostu włosków. Zabieg jest niezwykle prosty do wykonania, więc już po 2-3 razach nabierzesz wprawy.

Niezbędne akcesoria do depilacji woskiem

Oczywiście najważniejszym przyrządem, bez którego nie wykonalibyśmy depilacji jest podgrzewacz. Ważną kwestią jest także, by wybrać odpowiedni wosk, który dobrze będzie przylegał do ciała. Warto wybierać sprawdzonych producentów i kierować się opinią klientek. Dodatkowo możemy zaopatrzyć się w balsam do ciała, którym po wykonanym zabiegu nawilżymy skórę. Warto również kupić taborety kosmetyczne, które są mobilne. Dzięki nim depilacja woskiem w domu stanie się o wiele prostsza do wykonania. Dostępne są także wersje z toaletką, w której możemy przechowywać akcesoria i kosmetyki.

Depilacja woskiem – dlaczego warto ją wykonywać?

Depilacja woskiem to przede wszystkim sprawdzona i bezpieczna metoda pozbywania się owłosienia praktycznie z każdego miejsca na ciele. Zabieg jest szybki do wykonania, a efektem będziemy mogły cieszyć się przez długie tygodnie. Na jej atrakcyjność wpływa także niska cena. Zabiegi w profesjonalnych salonach piękności to często koszt kilkuset złotych, więc nie każda z nas może sobie pozwolić, za to możemy liczyć na podobny efekt – gładką skórę przez kilka tygodni.