Depilacja woskiem - kiedy się na nią zdecydować?

Depilacja woskiem - kiedy się na nią zdecydować?

Depilacja woskiem ma coraz więcej zwolenników. Faktem jest, iż w tej chwili jest to jedna z najskuteczniejszych metod usuwania niechcianego owłosienia. Dodatkowo zabieg przeprowadzić można, zarówno w salonie kosmetycznym, jak i w domu. To właśnie dlatego warto wiedzieć, kiedy i dla kogo wosk będzie najlepszym rozwiązaniem.

Dlaczego depilacja woskiem jest polecana przez kosmetyczki?

Depilacja przy użyciu wosku jest jedną z najczęściej wybieranych form usuwania nadmiaru owłosienia. Do głównych zalet tej metody na pewno zaliczyć trzeba trwałość efektu, ponieważ włoski odrastają dopiero po kilku tygodniach oraz miękkość i gładkość skóry, która utrzymuje się przez długi czas. Aby mieć pewność, że depilacja faktycznie się uda i tym samym usunięte zostaną dokładnie wszystkie włoski z wybranego obszaru, z całą pewnością warto wykorzystać ku temu urządzenia kosmetyczne. Korzystając z usług profesjonalnego salonu kosmetycznego można mieć pewność, iż zostaną one zastosowane. Wykonując jednak depilację woskiem w domowych warunkach, warto samemu zainwestować w najprostsze urządzenia, które usprawnią zabieg. Z całą pewnością do najważniejszych należy podgrzewacz do wosku, dzięki któremu można uzyskać i utrzymać odpowiednią temperaturę.

Jak wykonać depilację woskiem w domowych warunkach?

Decydując się na depilację samodzielnie w domu, warto wiedzieć, jakie warunki należy spełnić, aby była ona, zarówno bezpieczna, jak i skuteczna. Przede wszystkim zainwestować należy w dobrej jakości zestaw do depilacji. Co na pewno powinno znaleźć się w jego składzie? Z całą pewnością odpowiedni podgrzewacz do wosku, wosk przeznaczony do depilacji ciała oraz odpowiednio wyprofilowane szpatułki, które umożliwiają nakładanie wosku na poszczególne części ciała, a także zdejmowanie jego nadmiaru. Decydując się na depilację woskiem, należy również wiedzieć, iż pierwszy samodzielny zabieg wymaga sporo cierpliwości. Nie zawsze bowiem udaje się od razu usnąć całe owłosienie. Umiejętne odrywanie zaschniętego wosku to w głównej mierze kwestia wprawy oraz doświadczenia. Na pewno więc nie warto zabierać się za to samodzielnie przed wyjazdem na wakacje czy ważnym spotkaniem. Istnieje bowiem ryzyko podrażnienia skóry lub wywołania reakcji alergicznej. Jeśli jest to w ogóle pierwsza depilacja przy wykorzystaniu wosku, z całą pewnością lepiej udać się do kosmetyczki. W domu natomiast, nakładając wosk po raz pierwszy, zawsze należy pamiętać o tak zwanej próbie alergicznej. Najlepszym rozwiązaniem jest nałożenie niewielkiej ilości wosku na nogę i odczekanie kilku minut. Jeśli skóra nie piecze i nie jest zaczerwieniona, oznacza to, że można kontynuować zabieg.