Depilacja w domu czy w salonie kosmetycznym?

Depilacja w domu czy w salonie kosmetycznym?

Depilacja to zabieg, który cieszy się coraz większym powodzeniem zarówno wśród kobiet jak i wśród mężczyzn. Prawidłowo wykonana pozwala na cieszenie się gładką  i delikatną skórą przez długi czas. W dzisiejszym artykule przedstawiamy w jaki sposób najlepiej pozbyć się niechcianego owłosienia.

Wosk tradycyjny – dlaczego warto?

Depilacja woskiem w domu jest znana bardzo dobrze wszystkim kobietom i nieustannie cieszy się ogromną popularnością, a to za sprawą jej nieinwazyjności oraz bardzo niskiej cenie zabiegu. Podczas wykonywanego zabiegu wraz z włoskami usuwane są również cebulki, dzięki czemu włosy odrastają słabsze i cieńsze. Kolejną korzyścią jest fakt, że zabieg możemy wykonywać raz na 4 tygodnie. Tak długa przerwa pozwala na pozbycie się owłosienia z różnych miejsc na ciele w tym bikini oraz twarzy.

W jaki sposób wykonuje się zabieg  depilacji woskiem?

Podczas depilacji na skórę aplikujemy gorący wosk, który przykrywamy flizelinowym paskiem. Wosk, którego temperatura jest dopasowana do temperatury naszego ciała zastyga. Następnie odrywamy pasek w przeciwnym kierunku do wzrostu włosków. Zabieg jest niezwykle prosty do wykonania i po zapoznaniu się z całą instrukcją bez problemu sobie z nim poradzimy.

Depilacja laserowa – czy warto wykonać zabieg?

Depilacja laserowa to rozwiązanie dla osób, które ciągle żyją w biegu i nie mają czasu, by wykonywać takie zabiegi samodzielnie. Podczas depilacji dochodzi do usunięcia włoska wraz z jego mieszkiem włosowym, dlatego włosek ponownie nie odrasta. To duże udogodnienie, zwłaszcza dla tych co borykają się z gęstym owłosieniem, ponieważ zabieg powoduje usunięcie włosków na stałe.

Zabiegi w domu vs. zabiegi w salonie kosmetycznym

Nie wszystkie zabiegi musimy wykonywać w profesjonalnym salonie kosmetycznym, wiąże się to ze sporym wydatkiem i stratą czasu, na co nie zawsze możemy sobie pozwolić. Niektóre z zabiegów takie jak depilacja, peelingi, manicure możemy bez większego problemu wykonywać samodzielnie. Dzięki inwestycji w urządzenia i akcesoria kosmetyczne, taborety kosmetyczne, zestawy do pielęgnacji skóry i włosów możemy w prosty sposób stworzyć domowe spa. Może to być miejsce, gdzie będziemy spędzać czas po ciężkim dniu w pracy lub na uczelni relaksując się robiąc sobie maseczkę, pijąc lampkę wina i słuchając ulubionej muzyki. Może to być również miejsce spotkań z przyjaciółkami, to świetny pomysł na babskie, długie wieczory. A Wy już myślałyście o tym, by stworzyć własny salon urody? Jeśli nie, to najwyższa pora!