Depilacja bez bólu. Jak się do niej przygotować?

Depilacja bez bólu. Jak się do niej przygotować?

Depilacja woskiem często kojarzona jest z bólem lub przynajmniej z dyskomfortem. Okazuje się jednak, że i jednemu i drugiemu można zapobiec. Warto jedynie wiedzieć, w jaki sposób się do niej przygotować, a nawet w domowych warunkach będzie przyjemna i skuteczna.

Co warto wiedzieć przed pierwszą depilacją woskiem w domu?

Wiele pań, decydując się na depilację woskiem, udaje się do sprawdzonego salonu kosmetycznego. Pracujące tam panie mają bowiem spore doświadczenie oraz wprawę. To właśnie dlatego możliwe jest złagodzenie ewentualnych dolegliwości bólowych oraz całkowite usunięcie niechcianego owłosienia podczas jednej wizyty. Te kwestie nie zawsze są takie oczywiste podczas depilacji w domowym zaciszu. To dlatego warto sprawdzić, jakie informacje są niezbędne, zanim zdecydujesz się na usuwanie włosków w domu.

Przede wszystkim koniecznie zainwestuj w urządzenia kosmetyczne, które ułatwią cały zabieg. Takim urządzeniem jest, chociażby podgrzewacz do wosku. Kiedyś zalecane było po prostu rozpuszczanie go w rondelku na niewielkim ogniu, ale jak wiadomo, w taki sposób o wiele trudniej kontrolować można jego temperaturę oraz konsystencję. Do tego często umycie garnka po rozpuszczaniu wosku wcale nie jest takie proste i przyjemne. Podgrzewacz pozwala na uzyskanie odpowiedniej temperatury oraz plastycznej masy.

Oprócz tego podczas pierwszej domowej depilacji, z całą pewnością warto wykonać testy alergiczne. Niewielką ilość wosku wystarczy nałożyć na skórę nogi na kwadrans i zaobserwować reakcję. Jeśli skóra nie puchnie, nie swędzi czy nie staje się zaczerwieniona, jak najbardziej można wykonać zabieg. Należy pamiętać też o tym, aby wosk nakładać równomiernie i odrywać go pod włos. Jeśli za pierwszym razem nie uda się usunąć wszystkiego, należy powtórzyć.

Zestaw do depilacji to również świetny pomysł na prezent

Warto pamiętać także o tym, że podczas samodzielnego zabiegu doskonale sprawdzi się zestaw do depilacji. Dodatkowo taki zestaw będzie też ciekawym pomysłem na prezent. Przede wszystkim dla wszystkich pań, które korzystają z wosku, albo planują zacząć wykonywać go samodzielnie w domu. W skład takiego zestawu z reguły wchodzi właśnie podgrzewacz, odpowiednio dobrany wosk, najlepiej ten w dropsach, który rozpuszcza się równomiernie i idealnie przylega do skóry, a także wykonane z materiałów wysokiej jakości szpatułki, dzięki którym można równomiernie rozprowadzić wosk, albo po prostu usunąć jego nadmiar. Taki zestaw na pewno wywoła radość u niejednej osoby i będzie trafioną propozycją na świąteczny prezent.