Co warto zastosować w domu w 2020 roku?

Co warto zastosować w domu w 2020 roku?

Witamy w 2020 roku! Zapewne nie zawitałeś do nas bez celu – czy również szukasz pomysłu na sprawdzone usługi, które warto zastosować w każdym nowoczesnym gospodarstwie domowym, by ułatwić sobie funkcjonowanie? Jeśli tak – zapraszamy!

Inteligentne systemy oświetlania

Na początku każdego roku, w trakcie standardowych porządków wiosennych, warto zrobić przegląd naszej instalacji elektrycznej i zastanowić się, jakie rozwiązania mogą usprawnić jej działanie, a nam – funkcjonowanie w domu. Odpowiednie kable elektryczne w połączeniu z specjalnymi czujkami mogą zdziałać cuda i sprawić, że zaczniemy w końcu oszczędzać na prądzie. Dobrze jest mieć czujki ruchu na ganku oraz w pomieszczeniach, do których zaglądamy bardzo rzadko – strychy, schowki i pomieszczenia gospodarcze, które dodatkowo zwykle opuszczamy z zajętymi rękami. Światło w takich miejsca może wyłączać się samo po upływie czasu, który sami możemy wyregulować w czujce. Nie są to urządzenia drogie, a mogą pozytywnie wpłynąć na nasz portfel.

Instalacje fotowoltaiczne

Przyjrzyjmy się teraz nieco droższej inwestycji, ale i takiej, która nie tylko się zwróci, lecz i wygeneruje czysty zysk. Tak właśnie działają instalacje fotowoltaiczne. Wprawdzie wizja ekologicznego źródła prądu, które dodatkowo może obniżyć rachunki nawet o 80%, może być naprawdę kusząca, ale czy panele fotowoltaiczne nie będą kolejnym urządzeniem, którego działanie trzeba będzie kontrolować? Skoro stawiamy na inteligentne oświetlenie, dobrze, aby fotowoltaika również nie przysparzała problemów... Bez obaw! Sprawną instalację musisz jedynie włączać lub wyłączać, reszta procesów dzieje się automatycznie, ponadto panele są serwisowane w specjalistycznych firmach, często na bardzo długi okres gwarancyjny. Polecamy!

Nie generuj strat!

Zacznij rok 2020 od wdrożenia w życie pozytywnych nawyków – odłączaj wtyczki z prądu, gdy nie są Ci potrzebne, ustaw odpowiednio lodówkę i inne sprzęty RTV i AGD, nie uruchamiaj pralki przy niepełnym bębnie i nie gotuj wody w czajniku w ilości większej, niż potrzebujesz. Sprawdź również swoje grzałki. Te stosowane są w prawie wszystkich urządzeniach grzewczych (grzałki nurkowe do użytku domowego; grzałki rurkowe do użytku w większych przedsiębiorstwach). Ważne jest, by do gospodarstwa domowego dobierać grzałki o mocy, której potrzebujemy – nie wyższej, aby nie generować strat. Grzałki do wody mogą być też stosowane w bojlerach i tam również ich moc grzewczą należy dobierać do pojemności posiadanego bojlera.

Już wiesz, na co zwrócić uwagę w swoim gospodarstwie domowym od dziś? Twoje postanowienia noworoczne mogą dotyczyć kwestii oszczędzania na rzecz gospodarstwa domowego. Wygenerowany zysk możesz wtedy przeznaczyć na spełnianie marzeń.