3 powody, dla których warto skorzystać z bankomatów kryptowalut

3 powody, dla których warto skorzystać z bankomatów kryptowalut

W galeriach handlowych większych miast od jakiegoś czasu można spotkać tzw. bankomaty kryptowalut. Są to urządzenia pozwalające zakupić lub sprzedać waluty kryptograficzne za gotówkę. Dziś przedstawiamy 3 powody, dla których warto z nich skorzystać.

1. Waluty kryptograficzne stają się coraz ważniejsze

Wydarzenia z początku 2021 roku pokazują dobitnie, jak istotnym elementem rynku staje się powoli Bitcoin. Ogromny, rekordowy wzrost jego wartości na przestrzeni dwóch-trzech miesięcy był spowodowany m.in. wejściem na rynek kryptowalut wielkich funduszy inwestycyjnych ze Stanów Zjednoczonych. Wykupywały one spore ilości tej najpopularniejszej waluty cyfrowej głównie w celu ulokowania kapitału. Oznacza to w uproszczeniu, że kryptowaluta po raz pierwszy w historii została uznana przez dużych graczy za bezpieczny sposób na przechowywanie pieniędzy. Możliwe więc, że już wkrótce zagości ona na dobre w naszym życiu. Najwyższy czas zapoznać się więc z jej istotą i działaniem.

2. Najprostszy sposób zapoznania się z rynkiem kryptowalut

Nowoczesne bitomaty są aktualnie jednym z najprostszych, a zarazem najwygodniejszych sposobów zapoznania się z działaniem kryptowalut i ich rynkiem w praktyce. By z nich skorzystać nie trzeba rejestrować się na giełdach, autoryzować profili czy zakładać wirtualnych portfeli. Obsługa bitomatów jest tak prosta, że poradzi sobie z nią dosłownie każdy. W waluty kryptograficzne nie trzeba też wkładać dużych pieniędzy, a sam fakt zakupu i świadomość posiadania jakiejś ich ilości motywuje za to do śledzenia rynku i nauki. Nie chodzi o to, by stawać się od razu inwestorem, ale o to, by po prostu sprawdzić w praktyce, jak to działa i na czym polega.

3. Bezpieczny sposób zakupu

Zakup kryptowalut poprzez bitomat jest nie tylko prosty i intuicyjny, ale także w pełni bezpieczny. Każda transakcja jest odpowiednio szyfrowana i ma swój unikalny numer, drukowany przez urządzenie jeszcze przed jej potwierdzeniem. Zakupioną walutę można przetransferować na dowolnie wskazany adres portfela lub wpłacić na generowany przy zakupie tzw. portfel papierowy. Jeśli ktoś operuje większymi kwotami, sprzedaży może dokonać z domowego zacisza, za pośrednictwem strony, a do bankomatu kryptowalut udać się wyłącznie po odbiór gotówki. Przy małych kwotach można zachować anonimowość, większe wymagają już za to autoryzacji tożsamości, co jest kolejnym, trudnym do złamania zabezpieczeniem.

Jeśli interesujesz się kryptowalutami, ale nigdy nie przekonałeś się do zakupu choćby symbolicznej kwoty, bitomat będzie dla Ciebie świetnym rozwiązaniem. Dzięki niemu kupisz walutę cyfrową w rozsądnej cenie i zyskasz tym samym motywację do poszerzenia swojej wiedzy. Naprawdę warto spróbować.